Connect with us

Güncel

1 KASIM yüksek gerilimi!

Published

on

HDP başta olmak üzere PKK ve onun sivil uzantıları 1 Kasım'da halkı Kobani için tekrar sokağa çıkmaya çağırdı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan sonra İçişleri Bakanı Efkan Ala da sokağa çıkacak olanları sert bir dille uyardı. Ala HDP'ye de sert eleştiriler yöneltti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, HDP'nin 1 Kasım çağrısını değerlendirerek, “HDP yine yasadışı yollara çağrı yapmışır. İnsanları sokağa çağırmak bizim kanunlarımıza aykırıdır. Sokağa çıkan çocukların sorumluluğu HDP'nin üzerindedir. Biz bu çağrıya vatandaşlarımızın uymamalarını arzu ediyoruz” dedi.

Bakan Ala, “Bütün vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin edecek emniyet tedbirlerini alıyoruz. O çocuklar sokağa çağrılarak gelecekleri karartılıyor. Biz hiç kimsenin burnunun kanamamasını arzu ediyoruz. Tabi ki kamu düzenini sağlayacak tedbirler alınacaktır. Eğer HDP yasalara uygun olarak bir miting düzenlemek isteseydi, buna hiçbir engel yok. Biz arzu ediyoruz ki çocuklarımız hiç suça bulaşmasınlar. Sokağa çocukları çağırmak sorumsuzluktur.
Biz bize düşeni yapıp tedbirlerimizi alacağız, çağrımızı yapacağız” diye konuştu.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir