Connect with us

Güncel

Gülen Gülerce’ye dava açıyor

Published

on

Hüseyin Gülerce,  Zaman gazetesinden ayrıldıktan sonra kendisine yandaş medyada bir köşe bulamayınca Twitter'dan yazmaya başladı. Ancak Twitter'dan yazdıkları eski hocasını çok kızdırdı. Fethullah Gülen Hüseyin Gülerce'nin sosyal medyadan ve canlı yayın konuğu olduğu televizyon kanallarından söyledikleri ile ilgili yargıya gitmeye hazırlanıyor.

Fethullah Gülen, bir zamanlar 'Cemaat'in sözcüsü' olarak anılan Zaman gazetesinin eski yazarı Hüseyin Gülerce'ye dava açmaya hazırlanıyor. Fethullah Gülen hakkında hukuki bilgiler veren @fgulen adlı Twitter hesabından Hüseyin Gülerce'yle ilgili olarak şu tweet atıldı:

“H.Gülerce'nin iftiralarını mahkemelerde ispata davet edeceğiz. Bu yaşa gelmiş biriyle mahkemede hesaplaşmak çok ağır gelse de!”

HÜSEYİN GÜLERCE'DEN CEVAP GELDİ

Hüseyin Gülerce’den bu mesaja yanıt geldi. Gülerce, Twitter hesabından Fethullah Gülen’e adeta “hodri meydan” diyerek şu mesajı paylaştı: “Hayatımda kimseye iftira atmadım. Elimde somut bilgi, belge olmadan kimseye isnatta bulunmamaya çalıştım. Mahkemede hesaplaşmak en doğrusu. Milletimiz, devletimiz için doğru olanın, hayırlı olanın artık ortaya çıkması lazım. Söz konusu olan hakikatin ortaya çıkmasıdır. Hakikat aşkına hesaplaşmak bana ağır gelmez. 65 olan yaşımı, bahane etmek de ayıp olmuş. Mahkemedeki hesaplaşma, kime ağır gelir bilemeyiz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir