Connect with us

Güncel

Bakırköy’de patlama!

Published

on

Bakırköy Yeşilköy Mahallesi Hareket Ordusu Caddesi'nde bulunan bir çöp kutusunda saat 12.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlama sesini duyan vatandaşların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Patlamada çöpten kağıt toplayan Murat Kayman hafif bir şekilde yaralandı. Çevredeki vatandaşların yardımıyla Murat Kayman, ambulansla Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Patlamanın meydana geldiği cadde polis ekipleri tarafından şerit çekilerek trafiğe kapatıldı. Olay yerine bomba imha uzmanı ve olay yeri inceleme ekipleri geldi.

DELİLLER TOPLANDI  

Ekipler, çöp kutusu ve çevresinde bulunan delilleri toplayarak inceledi. Yapılan çalışma sonucunda patlamanın yangın söndürme topundan  çıktığını tespit edildi. Polis ekipleri çöp kutusu içinde patlayan yangın söndürme topundan geriye kalan parçaları laboratuvarda incelemek üzere delil torbalarına koyarak emniyete götürdü.
 
ÇAKMAKLA YAKARAK PATLATMIŞ

Murat Kayman'ın ise hastanede verdiği ilk ifadeye göre, çöp kutusunun içindeki bir poşette bazı maddeler gördükten sonra poşeti açamayarak çakmakla yakınca poşetin içinde bulunan yangın söndürme topunun patladığını söylediği öğrenildi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir