Connect with us

Güncel

Gökhan Demirkol tutuklandı

Published

on

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya taraf avukatları katıldı. Duruşmaya gelen ve hakkında yakalama kararı bulunan Gökhan Demirkol,  2 yıldır yakalanmamak için gizlendiğini ama suçsuz olduğu için bundan vazgeçtiğini söyledi.      
     
Mahkeme heyeti, “Yargı kararına rağmen duruşmalara katılmadığı ve kaçma şüphesi bulunduğundan” dolayı Demirkol'un tutuklanmasına karar verdi. Bunun üzerine mahkeme salonunda bulunan polis ekiplerince kelepçelenen Demirkol, polis merkezine götürüldü.   
    
Oyuncu Gamze Özçelik’e tecavüz ettiği iddiasıyla verilen hapis cezaları Yargıtay tarafından iki kez bozulan ve duruşmalara katılmadığı için hakkında yakalama kararı çıkarılan Gökhan Demirkol’un yargılanmasına Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bu sabah görülen duruşmaya, Gamze Özçelik’in avukatı Makbule Tanış ile İnterpol tarafından aranan Gökhan Demirkol, avukatları Rıdvan Yıldız ve Yalın Canveren’le birlikte geldi.

“CANIMI KURTARMAK İÇİN GİZLENDİM”

Mahkeme başkanı Mehmet Kesmen, Gökhan Demirkol’a “Neredeydin” diye sordu. Demirkol ise “Basının ve kamuoyunun hakkımda başlattığı linç kampanyası yüzünden gizlendim. Amacım yüce mahkemenize saygısızlık yapmak değildi. Canım tehlikedeydi ve canımı kurtarmak için gizlendim” dedi.

INSTAGRAM FOTOĞRAFLARINI MAHKEMEYE SUNDU

Gökhan Demirkol, Gamze Özçelik’in sosyal paylaşım sitelerinde yayımladığı fotoğrafları bastırdığı kartları, bir zarf içinde mahkemeye sundu. Demirkol savunmasında, “İşlemediğim bir suçtan dolayı hüküm yedim. Hiçbir somut delil yok. Gamze hanımın İnstagram’daki fotoğraflarına bakın. Mahkemeden kaynaklanan mağduriyetini çok iyi kullanıyor. 25 bin takipçisi var. Bahsedilen kişi benim kız arkadaşımdı. Defalarca cinsel ilişkiye girdik. Bizim aramızda fotoğraf paylaşımları oldu. Bunları kendisi zaten söyledi” diye konuştu.

Olay günü kendisini Gamze Özçelik’in o dönemde 13 yaşında olan kız kardeşi M.’nin çağırdığını belirten Gökhan Demirkol, şöyle konuştu:

“Gamze’nin Antalya’da olduğundan bile haberim yoktu. Bugün 22 yaşında olan, o dönem 13 yaşındaki kız kardeşi bana mesaj çekti. ’Gökhan abi bizi ziyarete gel’ diye. 13 yaşındaki bir kız çocuğu birisinin yönlendirmesi olmasa benden ne ister hakim bey? Ayrıca ben mahkemeye aynı geceyle ilgili bir görüntü daha verdim. Orada gece kulübünde eğlenirken görüntüler vardı. Orada Gamze hanımın üzerinde kırmızı body, saçları, makyajı tam. Ancak sonraki cinsel birlikte olma görüntülerinde Gamze hanım duş almış, üzerini değiştirmiş, makyajını temizlemiş, küpelerini çıkarmış, saçlarını topuz yapmış. Zorla bir şey olsa bunları yapabilir miydi? Annesinin bile rızası var. Hangi anne, Türkiye güzeli kızını bırakıp evine gider? Biz rızasıyla defalarca cinsel ilişkiye girdik. İlk değildi ki. Siz burada çok tecrübeli hukukçularsınız. Bir avukatın 1 yılda baktığı davaya siz 1 günde bakıyorsunuz. 4 dakikalık video görüntüleri ile hakkımda hüküm kurulmuştur. 5 yıldızlı otele gidiyoruz. Otel görevlisi geldi burada ifade verdi, ben kayıt yaptırmadan o otele nasıl girerim, nasıl kalırım. Gamze Özçelik’in ricasıyla ben onun odasına çıktım ve kaldım. Kendisine tecavüz edilen bir kadın tecavüze uğradığını nasıl anlamaz. Ertesi gün ben havalimanına bıraktım. Niye o zaman şikayet etmiyor da 1 yıl 2 ay sonra, görüntüler internette yayınlandıktan sonra şikayetçi oluyor?”

RUH SAĞLIĞI BOZULDU KARARINA İTİRAZ ETTİ

Demirkol’un avukatları da adli tıp tarafından verilen ruh sağlığı bozulmasıyla ilgili kararı kabul etmediklerini belirterek, “İhtisas kurulundaki kişilerin uzmanlık alanları röntgen, genel cerrahi, estetik uzmanları ruh sağlığının bozulduğuna dair rapor vermişlerdir. Biz bu raporu kabul etmiyoruz. Eski kararda direnilmesini talep ediyoruz. Ayrıca mahkemeden son savunmamızı yapmak için süre talep ediyoruz” dedi.

Mahkeme savcısı Mustafa Piroğlu da Yargıtay’ın bozma kararına uyularak daha önce verilen cezanın artırılmasını talep etti. Mahkeme kısa süren aranın ardından Gökhan Demirkol’un kaçma şüphesi nedeniyle tutuklanmasına, avukatların savunma hazırlaması için süre verilmesine karar verip duruşmayı 20 Kasım tarihine erteledi. Gökhan Demirkol, adli tıptan sağlık raporu alındıktan sonra cezaevine götürülecek.

NELER OLMUŞTU?

1 Temmuz 2004 tarihinde oyuncu Gamze Özçelik’e Kemer’deki bir otel odasında tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Gökhan Demirkol, 25 Aralık 2006’da 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karar 9 Haziran 2008 tarihinde Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi’nin oybirliğiyle bozuldu.

Yargıtay’ın bozma kararı üzerine yeniden yapılan yargılamada Gökhan Demirkol’a, 7 yıl hapis cezası verildi. Ancak bu ceza da sanığın mahkemedeki iyi hali ve hakimin takdiriyle 5 yıl 10 ay hapis cezasına düşürüldü.

Bir kez daha Yargıtay’a giden dosyayı bu kez 14’üncü Ceza Dairesi inceledi. Yargıtay, Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Dairesi’nin mağdur Gamze Özçelik’in tecavüz olayından dolayı ruh sağlığının bozulduğuna dair kararı doğrultusunda, sanık Demirkol’un cezalandırılmasını istedi. Böylece dava üçüncü kez Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne döndü.

Gökhan Demirkol, tecavüz görüntülerinin internete düşmesi ve şikayet üzerine 30 Kasım 2005 tarihinde tutuklandı. Demirkol, 8 ay 10 gün cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir