Connect with us

Güncel

“Haydi çocuklar camiye!”

Published

on

Antalya’da Müftülük ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, cami-gençlik kaynaşmasının sağlanması ve camilerin gençlere tanıtımı için tüm okullara genelge gönderildi. Eğitim-Sen Antalya Şubesi, genelgeyi, eğitimin tamamen bilimden uzaklaştırılmasına bir örnek olarak niteledi.

Öğrencilerin yıl boyu camilere götürülmesi, camilerin tanıtılması gibi konuları içeren genelgeyi Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk açıkladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm ilçe müdürlüklerine gönderdiği ve tüm okullara dağıtılan genelgeye göre cami-gençlik kaynaşmasının sağlanması için yıl boyu öğrencilerin camilere gidip gelebilmelerini sağlayacak şekilde il ve ilçe müftülükleri ile irtibata geçilecek.

Müftülüğün de ilçe müftülüklerine gönderdiği yazıyla, bu doğrultuda camilerdeki görevlilerin öğretmen ve öğrencilere gerekli ilgi, destek ve kolaylığı göstermeleri istendi. Öğrencilerin yıl boyunca camilere gidip gelmesi için kampanya başlatıldığını söyleyen Öztürk, “Çocuklar sınıfta olmaları gereken zamanlarda camileri gezecekler” dedi.

DİYANET’İN PROJESİ

Genelgede imzası bulunan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Tevke, çocukların camileri tanımasına yönelik Diyanet’in bir projesi olduğunu ve okulların bilgilendirildiğini söyledi. Projenin ne zaman başlayacağına ilişkin henüz net bir tarih olmadığını belirtti.


Taraf

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir