Connect with us

Güncel

Bahoz Erdal SOSYAL MEDYA’yı sallıyor!

Published

on

IŞİD'in internet sitelerinde PKK'nın önder kadrosundan Bahoz Erdal'ın Kobani'deki bir baskında öldürüldüğüiddiası henüz doğrulanmamışken, Bahoz Erdal'in Twitter hesabından fotoğraflı bir yalanlama geldi.

Bahoz Erdal ise yaşadığını Twitter hesabından ilan etti. Akşam saatlerinde ise, PKK'nın komuta kademesi, Twitter üzerinden ölüm haberlerini Ti'ye aldı.

Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü iddiaları üzerine saat 16.00 sularında Bahoz Erdal'ın Twitter hesabından aşağıdaki fotoğrata görülen mesaj yayınlandı.

Twitter Mesajında “İlk ve son sefiem” denirken bazı takipçileri bunun bir selfie değil vesikalık fotoğraf olduğunu ifade ederek, mesajın doğruluğuna inanmadıklarını alaycı bir üslupla ortaya korken, saat 18.00'den sonra hızla fake hesapların çoğalması dikkat çekti.

Akşam saatlerinde ise Bahoz Erdal'ın Twitter hesabı üzerinden ise “ölüm haberi”ni Ti'ye alan mesajlar paylaşılmaya başlandı.

Bahoz Erdal'ın silah arkadaşı Nurettin Sofi Bahoz Erdal hesabından bir kaç dakika önce şu fotoğrafı paylaştı.

Nurettin Sofi, çok önceden çekilmiş şu fotoğrafı da yeni imiş gibi yayınladı:

Bu fotoğraflardan önce de Bahoz Erdal kullanıcısı esprili mesajlar paylaştı:

Twitter'daki PKK'lıların “Bahoz Erdal ölmedi” iddiaları zaman zaman inandırıcı olmaktan da uzaklaştı. Bahoz Erdal kullanıcısının “Biraz önce Nurettin Sofi çekti” ifadesi ile yayınlanan fotoğraf ise yıllar öncesine ait bir fotoğratı.

Bir kaç dakika önce paylaşılan bu fotoğraf aslında çok önceden çekilmiş ve google'dan aranınca yüzlercesini bulabiliyorsunuz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir