Connect with us

Güncel

TSK’dan “ALEVİ ŞEHİT” açıklaması !

Published

on

“Dünkü (önceki günkü) bir gazetede yer alan ‘Şehide Mezhep Ayıbı’ başlıklı haberde, Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kenan Ceylan’ın 26 Ağustos’ta Tokat ili Zile ilçesinde yapılan cenaze töreninde, askerî erkânın Cemevine gelmediği iddiasına yer verilmiştir.
Bir önceki Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Necdet Özel’in defaten ve şimdiki Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar’ın da devir teslim töreni konuşmasında vurguladıkları üzere gibi, ‘Anayasamızın 2’nci maddesinde belirtilen laik devlet anlayışına ve 24’üncü maddesinde belirtilen din ve vicdan hürriyetine her zaman sadık kalan Türk Silahlı Kuvvetleri, hiçbir etnik köken ve mezhebe dayanmayan yapısı ile ülkemize hizmet etmekte ve bunu millî ordu olmanın vazgeçilmez bir ögesi olarak görmektedir.” 
TSK olarak bizler hiçbir evladımızı Türk, Çerkez, Boşnak, Kürt, Alevi, Sünni, gayrimüslim olarak görmeyiz, görülmesine de asla müsamaha etmeyiz. Hepsi Mehmetçiktir ve gözümüzde gönlümüzde değerleri birdir. Bu yönde TSK’da sakat bir anlayış, yaklaşım ve talimat da olamaz. Şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının cenaze törenleri, dini inanışları ne olursa olsun, kendi talep ettikleri yerlerde, ilgili Yönerge esaslarına göre yapılmaktadır. Şehidimiz Piyade Astsubay Üstçavuş Kenan Ceylan için ilk tören askeri erkânın katılımı ile 11.30’da cemevinde, ikinci tören ise 12.45’te Hükümet Konağı önünde yapılmıştır. Haberde yer alan askeri erkânın cemevindeki törene katılmadığı ifadesi yakışıksız ve gerçek dışıdır.”

Hürriyet
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir