Connect with us

Sinema

Robinson Crusoe ve Cuma’nın galası yapıldı

Published

on

MEDYAHANESİ ÖZEL

Etiler Deniz Private Cinecity'deki gala gecesinde topluca objektiflerin karşısına geçen oyuncular, filmin Küba'da gerçekleştirilen çekimleri sırasında keyifli anlar yaşadıklarını belirtirken senarist ve yönetmen Gürcan Yurt'u ilk kez gala gecesinde şapkasız görmeleri karşısında şoka girdiklerini anlattı. Yönetmen Gürcan Yurt'u bugüne kadar şapkasız görmedikleri için kendisini “kel sandıklarını” ifade ettiler.

Filmin başrol oyuncusu, Serhat Kılıç'ın orkestra eşliğinde seslendirdiği parçalar geceye renk kattı.
Galanın davetiyesi de ilginçti. Issız ada hikayelerinin vazgeçilmez aksesuarı şişe içindeki “imdat” mesajını çağrıştıran davetiye dikkat çekti.
Gecenin bir başka sürprizi ise davetlilere sunulan filmin kahramanlarının minyatür heykelcikleri oldu.
Çizer Gürcan Yurt'un 17 yıldır mizah dergilerinde sürdürdüğü “Robinson Crusoe & Cuma”nın serüveni beyaz perdeye taşındı. Mizah serisinin sinema filminin çekimleri Küba'da yapıldı. 
Yapımcılığını Film Bahçesi’nin üstlendiği filmin senaristliğini ve yönetmenliğini serinin yaratıcısı Gürcan Yurt üstlendi. Robinson Crusoe karakterini Serhat Kılıç'ın canlandırdığı filmde Cuma’ya John Nyambi can verecek. Issız adadaki serüvene dahil olan Viktor ve kızları rollerinde Beyti Engin, Damla Debre ve Ebru Yücel var. Robinson’un İngiltere ’deki gençlik anılarının anlatıldığı sahnelerde ise sürpriz isimler seyirciyle buluşacak. 
Mekânları, kostümleri ve hikâyesiyle çizgi romanlardaki atmosferin birebir perdeye yansıtıldığı film 4 Eylül'de de vizyona girecek.
FİLMİN HİKAYESİ
Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma'nın yalnızlığı ve sıkıntıları tavana vurmuşken, ada sahiline yanaşan bir gemi tüm rutinlerini bozar! Viktor ismindeki bu yabancı gemisine doldurduğu hayvanlarla ve biri evlatlık diğeri öz iki kızıyla, yozlaşan dünyadan kaçmak için ikilinin adasını seçer! Robinson ve Cuma konuklarını seve seve adaya kabul ederken, tek düze hayatları da oldukça renklenecektir!
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir