Connect with us

Güncel

3 büyüklerden terör açıklaması

Published

on

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş futbol kulüpleri, resmi internet sitelerinden ayrı ayrı yaptıkları yazılı açıklama ile hergeçen gün tırmanan terörü kınadılar…
GALATASARAY'IN AÇIKLAMASI
Henüz Dağlıca’da yaşanan hain terör saldırısının acısı yüreklerimizdeki tazeliğini korurken, bir felaket haberi de Iğdır’dan geldi.
Görev yerine intikal eden polislerimizi taşıyan servis minibüsüne yine bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yine çok sayıda şehit ve yaralımız var.
Şehit düşen güvenlik görevlilerimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları acılı ailelerine sabır diliyoruz.
Şunu hiç kimse unutmamalıdır ki, acıya acı katarak bir olmamız, ayakta kalmamız mümkün değildir. Bu ülkeyi oluşturan 77 milyonu teröre karşı tek ses, tek nefes olmaya davet ediyoruz.
Bir kez daha tüm Türkiye’nin başı sağ olsun; bu acılar artık bir son bulsun.

FENERBAHÇE'NİN AÇIKLAMASI 
Her gün gelen şehit haberleri ve bunlara karşı sadece baş sağlığı dilemek, çaresizce bekleyip hiçbir şey yapamadan, en az paylaşılan evlat acıları kadar ağır.
Artık vatan toprağı için canını veren yiğitlerin ardından baş sağlığı dilemek istemiyoruz. Artık, akan kana son vermek, bizim için kanını akıtan bunca insanın ardından yeni canlar yitirmemek, kan akmamasını sağlamak için, üzerimize düşeni yapmak için harekete geçmek istiyoruz.
Bir sivil toplum kuruluşu olarak bizlerin yapabilecekleri sınırlı, ancak bu meselenin çözümü için bize verilebilecek her görevi ifaya hazır ve amadeyiz.
Bu vesile ile işaret etmek isteriz ki, karşı karşıya olduğumuz sorun herkes tarafından samimi bir şekilde bir araya gelinerek çözülebilecek büyüklükte ve ağırlıktadır. Kimsenin bu soruna duyarsız ve sessiz kalma lüksü yoktur. Her türlü düşünceden ve beklentiden öte, herkesin elini taşın altına sokarak çözebileceği devasa bir sorundur. Herkes sorumluluklarını bilmeli, karşılıklı suçlama ile vakit kaybetmeden akan kanı durdurmayı ilk amaç olarak benimsemelidir.
Artık duymaya alıştığımız şehit sayıları 1 de olsa 16 da olsa esasen aynı ağırlıkta üzücüdür. Yitip giden bu insanlarımızı geri getirecek bir güç, bu büyük acıyı dindirecek hiçbir şey yoktur. Bizlerin güvenliği için kanını canını veren vatan evlatlarımızın arkasından onların hatırasına ne yaparsak yapalım yokluklarını giderebilmemiz asla mümkün değildir.
Bugün artık yeter demek zamanıdır. Canlarını veren vatan evlatlarımız bizlerin ve ülkemizin birliği ve güvenliği için şehit olmuştur. Sen/ biz, onlar/biz ayrımı yapmak, suçu o tarafa bu tarafa atmak, sorumluluk almak için beklemek, çözüm üretmek için fayda beklemek zamanı değildir. Zaman yeter deme zamanıdır.

BEŞİKTAŞ'IN AÇIKLAMASI
Vatan toprağının dört bir yanından gelen şehit haberleri milletimizi yasa boğmakta…
Askerlerimiz, polisimiz, korucularımız…
Ayrıca doktoru, öğretmeni, işçisi, memuru, öğrencisi, esnafıyla çok sayıda vatandaşımız bu saldırılarda yaşamını yitirmekte…
Terör saldırılarında vatanımızın kıymetli evlatları şehit edilirken, ülke olarak yasta ama dimdik ayaktayız…
Iğdır ve Dağlıca'dan son gelen şehit haberleri yüreğimizi daha da buksa da biliyoruz ki şehitler Ölmez…
Vatan toprağını savunmak uğruna Iğdır'da polislerimiz,  Dağlıca'da askerlerimiz, daha önceki zamanlarda yurdumuzun dört bir yanında şehit olan tüm evlatlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, milletimize,
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileriz.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir