Connect with us

Güncel

Kasımpaşalı alttan aldı!

Published

on

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayram arifesinde Kanal 7'deki canlı yayında Aydın Doğan hakkında şok iddialar ortaya atmış ve Aydın Doğan'ın kendisine, “Biz hükümet kurar hükümet yıkarız” dediğini iddia etmişti. Erdoğan'ın Kasımpaşalı üslubu ile ortaya attığı bu iddialara yazdığı açık mektupta yanıt veren ve külliyen yalanlayan Aydın Doğan, Erdoğan'a meydan okumuştu.
Aydın Doğan'ın “açık mektubu”na ne zaman ve nasıl yanıt vereceği merakla beklenen Erdoğan, Piyalepaşa İlkolu ziyaretinde yaptığı konuşmada Aydın Doğan'ın ismini vermeden konuya teğet geçen ifadeler kullandı ve yine mazlum üslubunu takındı. Erdoğan, Aydın Doğan'ın külliyen yalanladığı iddialarına ilişkin herhangi bir görüş belirtmedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Doğan’ın mektubuna yanıt vererek “Biz Kasımpaşalı olmaktan hiçbir zaman gocunmadık tam aksine gurur duyduk. Bunu küçümseyenler olabilir. Hani böyle bir kısım malum medya gurupları var ya” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilkokul eğitimini aldığı Piyalepaşa İlkokulunu ziyaretinde yaptığı konuşmasında, kendisine açık mektup yazan Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a yanıt verdi.

“BİR KISIM MEDYA VAR YA…”
Erdoğan, Aydın Doğan’ı hedef alarak şunları söyledi:
“Belediye başkanı olduk, ondan sonra başbakan olduk ondan sonra da cumhurbaşkanı olduk ama bütün irade sizin. Siz oralara bizi getirdiniz. Çünkü biz milli iradeye inanmıştık ve milli iradenin gereği ne ise o olacak demiştik. Milli irade sizdiniz siz de gereğiniz yaptınız. İşte Kasımpaşa’dan birini milli irade aldı ve ta Cumhurbaşkanlığı makamına kadar taşıdı. Ama biz Kasımpaşalı olmaktan hiçbir zaman gocunmadık tam aksine gurur duyduk. Bunu küçümseyenler olabilir. Hani böyle bir kısım malum medya gurupları var ya… Onlar bunu küçümseyebilir. Biz bir şeye inanacağız. Biz önce hakka kul olduk ondan sonra da halka teslim olduk. Biz bu yola böyle çıktık.”

“YİĞİT DELİKANLILARININ YETİŞTİĞİ KELKİT’TEN GELİYORUM”
Aydın Doğan, mektubunda Erdoğan’ın, “Kusura bakma. Ben doğma büyüme Kasımpaşalıyım. Hak bildiğimiz şeyden taviz vermeyiz” dediğini hatırlatarak “Sayın Cumhurbaşkanı, eğer doğup büyüdüğümüz yerler hepimizin söyledikleri için bir referans ise ben de doğma büyüme Kelkitliyim. Ben de doğup büyüdüğüm Anadolu yaylasının yiğit delikanlılarının yetiştiği Kelkit’ten geliyorum” demişti.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir