Connect with us

Güncel

İstiklal’de tek kurşunla çifte intihar

Published

on

İstiklal Caddesi'nde kaldırıma oturan Zeren Büke Toku ve Nazif Tuğrul Sağlam kafa kafaya vererek tek kurşunla intihar girişiminde bulundu. Kadının kullandığı silahtan çıkan tek kurşun Zeren Büke Toku ve yanındaki Nazif Tuğrul Sağlam hayatlarını kaybetti.
İstiklal Caddesi üzerinde kaldırımda oturan bir kadın, başına dayadığı tabancayı ateşleyerek intihar etti. Kadının başından giren kurşun, yanında oturan erkek arkadaşına da isabet etti. Kadın hayatını kaybederken, arkadaşı yoğun bakımda tedavi altına alındı. Ancak tüm çabalara rağmen Nazif Tuğrul Sağlam da hayatını kaybetti.
Olay, saat 21.00 sıralarında, İstiklal Caddesi 128 numarlı binanın önünde meydana geldi. İddiaya göre, Zeren Büke Toku ile erkek arkadaşı Nazif Tuğrul Sağlam, cadde kenarındaki kaldırıma oturarak içki içmeye başladı. Bir süre sonra, kadın çantasından çıkardığı tabancayı başına dayayarak tek el ateş etti. Zeren Büke Toku'nun kafasından giren kurşun, başının diğer tarafından çıkıp, Nazif Tuğrul Sağlam'ın kafasına isabet etti. 
Olay sonrası 2 kişi de ağır yaralandı. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşlar durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri, ağır yaralanan Nazif Tuğrul Sağlam'a bir süre ambulans içerisinde kalp masajı yaptı.
Ağır yaralı 2 kişi ambulanslarla hemen hastaneye kaldırıldı. Nazif Tuğrul Sağlam  ve Zeren Büke Toku'nun kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti.
Olay Yeri İnceleme ekipleri, İstiklal Caddesi üzerinde olayın meydana geldiği işyerinin önünü emniyet şeridi ile kapattı. Bir süre inceleme yapan ekipler, çevrede delil çalışması yaptı. Zeren Büke Toku'nun çantasından çıkan ehliyet, banka kartları, anahtarlık ve telefon incelenmek üzere Emniyet'e götürüldü. Olayın meydana geldiği kaldırımın dibindeki içki şişeleri ise dikkat çekti.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir