Connect with us

Güncel

Kılıçdaroğlu: O vekil neden ihraç edilmedi?

Published

on

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgili gazetecilere konuştu. “Gazeteye baskın yapanların AKP'li olduğunu biliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, AKP İstanbul milletvekili Abdurrahim Boynukalın'dan bahsederek “Bu saldırılar olmadan önce o milletvekilini ihraç edebilselerdi belki de bunlar yaşanmazdı” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, “Geleneksel Yılın Basın Fotoğrafları 2015 Ödül Töreni” öncesinde gazetecilerin sorularını cevapladı.
Bir gazetecinin, evinin önünde uğradığı saldırıda Ahmet Hakan Coşkun'nun yaralandığını anımsatarak, “Saldırganlardan üçü AKP üyesi çıktı ve bu akşam gelen kararla partiden ihraç edildi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, üç saldırganın AKP'li olmasının bir partinin doğrudan suçlanması için yeterli kanıt olamayacağını söyledi.
“Gazetecilere yönelik yapılan saldırıları toplumun her kesiminin kınaması lazım ama maalesef bizim ülkemizde gazeteciler ölümle tehdit edildiler” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİ TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK GEÇİYOR”
“Hükümet tarafından ses çıkmadı. AKP kanadından ses çıkmadı. Bir gazete AKP milletvekili öncülüğünde basıldı, camları, çerçeveleri kırıldı, bilgisayarları kırıldı. Yine AKP tarafından bu saldırılar sanki masum saldırılarmış gibi gösterildi ve arkasından da sayın Ahmet Hakan'a yönelik ağır saldırı gerçekleşti. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Bu tür saldırıların olmaması gerektiğini savunuyoruz ve söylüyoruz. Bunlar Türkiye'nin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçiyor.
Emin olunuz kendimizi Batı'da anlatamıyoruz, anlatmakta zorluk çekiyoruz. Aynı kaygı Batı'nın siyasetçilerinde de var, 'Türkiye nereye gidiyor' diye. Evet biz de aynı soruyu soruyoruz, 'Türkiye nereye gidiyor?' Özgür basının olmadığı bir ülkede insanlar nasıl yaşayacak, dertlerini nasıl anlatacak, gazeteciler halkın sorunlarını geniş kitlelere nasıl aktaracaklar? Bunların hepsi sorun olmaya başladı. Umarım Türkiye 1 Kasım'da bütün bunları aşmış olur.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir