Connect with us

Güncel

Bu pankartı polis indirdi!

Published

on

MHP Düzce il başkanlığı binasına Erdoğan'ın fotoğrafının da bulunduğu “Terör örgütü ile görüşen şerefsizdir namussuzdur” hemen altına “Aynen katılıyoruz” yazılı pankart asıldı.
Parti binasına asılan bez pankartla ilgili açıklama yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Dursun, şunları söyledi:
“Bildiğiniz gibi açılım süreci ile başlayan terör sorunun bitirilmesini hedefleyen süreci hep birlikte geçirdik. Burada hükümetin bir iddiası vardı. Terörü bitireceklerdi. 7 Haziran seçimlerinden sonra bu süreçte, terör örgütü farklı bir yol izleyerek, silahlarını cephanelerini şehirlere indirerek stok yaptılar. 7 Haziran'da terör olayları birden patladı ve şehit cenazelerimiz ardı ardına gelmeye başladı. Buradaki bu sürece MHP olarak başından beri karşıydık. Bu süreç Türkiye Cumhuriyeti'ne ihanet ve çözülme süreciydi. Biz bunu defalarca gündeme getirdik, ancak dikkate alınmadı. Sayın cumhurbaşkanının ifadesi var. 'Terör örgütü ile görüşenler şerefsiz ve ahlaksızdır' demişti. Bütün vatandaşlar buna katılıyordu. Biz de katılıyoruz. Buna vurgu yapmak için bu afişi astık.”
PANKART POLİS TARAFINDAN İNDİRİLDİ
Düzce Emniyet Müdürlüğü, MHP Düzce Merkez İlçe Başkanlığı'nın parti binasına astığı afişi kaldırdı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü, Düzce Valiliği'ne sunduğu dilekçede, “Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'nın kararında belirtilen 'Siyasi partiler ve bağımsız adaylar kendilerini tanıtıcı nitelikte broşür, el ilanı, parti bayrağı, poster, afiş dağıtabilir' hükmüne aykırılık teşkil ettiğinden bahse konu afişin kaldırılmasına” yazısı ile talepte bulundu.
Düzce Valiliği'nin oluruyla, parti binasının cephesinde asılı bulunan pankart polisler tarafından kaldırıldı.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir