Connect with us

Güncel

Yasağı Başbakan deldi !

Published

on

Davutoğlu yasağı hem de canlı yayında deldi. TGRT Haber'in canlı yayın konuğu olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara Garı’nda gerçekleşen bombalı terör saldırısıyla ilgili 10 kişi gözaltına alındığını açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ''Dün ve bugün bu iki izi sürerek 10 ek tutuklama yapıldı. 10 gözaltı daha var. Soruşturmalar derinleştirilerek devam ediyor'' dedi.
İşte TGRT Haber kanalının canlı yayınına katılan Davutoğlu’nun sözlerinden satır başları:
Dün akşam da ifade ettim bu tür konularda çok dikkatli adımlar atmak ve olayın arkasındaki aktörlere kadar uzanan bir soruşturma yürütmek gerekiyor.
İlk iz olarak DEAŞ faktörü itibariyle olağan şüpheli itibarıyla üzerinde durulan bir örgüt olarak ilişkiler ağını ortaya çıkarmaya başladık. Sadece intihar bombacılarının kimliği değil kimlerle iş birliği yaptıkları.
İkinci iz olarak Tweet hesapları üzerinden. Burada da bombalama öncesinde bazı aktörlerin ön hazırlık olarak yürüttükleri çalışmalar var. Burada da önemli bir noktaya gelindi.
Dün ve bugün bu iki izi sürerek 10 ek tutuklama yapıldı. 10 gözaltı daha var. Soruşturmalar derinleştirilerek devam ediyor.
Gözaltına PKK’lı olanlar da var DEAŞ iltisaklı olanlar da var.
PKK ve DEAŞ Haseke’de bir toplantıda ÖSO’ya karşı ortak bir anlaşma yaptılar. Orada o günlerde Irak’ta DEAŞ’ın K.Irak’da PKK’nın Türkiye’ye yönelik saldırı planladıklarını biliyoruz.

ANKARA KATLİAMINA SÜRELİ YAYIN YASAĞI KONMUŞTU
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca canlı bombaya ilişkin sürdürülen soruşturmaya “geçici“ olarak yayın yasağı koydu. Ankara Garı’nda meydana gelen bombalı terör saldırısıyla ilgili soruşturma tamamlanıncaya kadar uygulanmak üzere uygulanan yayın yasağının son dönemin en geniş kapsamlı yayın yasağı olduğu ifade ediliyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir