Connect with us

Güncel

“Bahçeli ‘evet’ diyemediği için bekar kaldı!”

Published

on

Manisa’da iş adamları Halis Teker, Orhan Aydın ve Ayhan Aydın’ın düzenlediği akşam yemeğine katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, burada yaptığı konuşmada MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi eleştirirken yine belden aşağı vurdu.
Ves Cafe’de gerçekleştirilen yemek programına, Bülent Arınç’ın yanısıra AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AKP Manisa Milletvekilleri Recai Berber, Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, AKP İl Başkanı Zülfikar Gürcan katıldı. 
Konuşmasında CHP ve HDP'yi eleştiren Arınç, sıra MHP'ye gelince Bahçeli'nin “Hayır”cı üslubunu eleştirirken konuyu yine bekarlığına getirdi.
Arınç, şunları söyledi:
“Ben hatırlıyorum, 2002 seçimlerinden sonra Bahçeli dedi ki, ‘tamam ben başarısız oldum çekileceğim’ 3 gün sonra tekrar yola devam diyor. Maşallah tam 21 yıl oldu. Geçen de ‘hayır da hayır var’ diyor. 
Türkçe’yi iyi bilmek lazım. Hayır vardır, hayır vardır. Hayır yapılan iyi işlerdir. Ve hayır da mutlaka hayır vardır. Hayır’ın karşılığı şerdir. İyiliğin karşılığı kötülüktür. Bir de evetin karşılığı hayır vardır. Aradaki farkı bilmiyor. Eski model arabalar bindikçe, bazı şeylere takılıp kalıyor. Geçen arkadaşlarımızdan birisi espri yapıyor. ‘Zaten her şeye hayır dediği için evet diyemediği için bekar kaldı’ diyor. Masaya otursa evet demesi lazım. Yani hoş görülü bir insan olduğu söyleniyor. Buradan da selamlarımızı kendisine iletelim. Ama evet diyemediği için bekar kaldığını söylüyorlar. Ben onların yalancısıyım.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir