Connect with us

Güncel

O köyde AKP birinci parti çıktı

Published

on

Tatar Köyü'nde yaşayan yurttaşlar, arazi suyunu komşu köylerle paylaşmak istemediği için gaz ve sulu müdahale ile karşılaşmıştı. 1 Kasım'da yapılan seçimde o köyden AK Parti birinci çıktı.
İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki 160 haneli Tatar Köyü arazisinden çıkan ve sulama amaçlı kullandıkları kaynak suyunun, komşu köyler Eskimeşe, Gökçekent ve Akıncı'ya kapalı şebeke suyu olarak bağlanması amacıyla İl Özel İdaresi'nce proje hazırlandı.
Projeye karşı çıkan Tatar Köyü sakinleri araziye ilgili müteahhit firmanın geçişine izin vermeyince 2 Ekim'de jandarma ekipleri ve polis TOMA ile köylülere biber gazı ve basınçlı su ile müdahale etti. 1'i asker 4 kişinin yaralandığı ve 15 köylünün gözaltına alındığı olayların ardından Kaymakamlığın devreye girmesiyle köyler arasında protokol imzalanarak su sorunu çözüldü.
AKP BİRİNCİ PARTİ
Bu olayın ardından köydeki seçim sonuçları merak konusu oldu. 1 Kasım Erken Genel Seçimi'nde Tatar köyünün sandığından AKP birinci çıktı. Toplam 182 seçmenin oy kullandığı sandıkta AKP'ye 155, CHP'ye 10, MHP'ye 8, BBP'ye 4, SP'ye 2, Vatan Partisi'ne 1 oy çıktı. 2 Oy ise geçersiz sayıldı.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir