Connect with us

Güncel

“BBP’nin iktidar olmak gibi bir hedefi yoktu!”

Published

on

A Haber’de yayınlanan Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj programına katılan milliyetçi camianın tanınan ismi oyuncu Ahmet Yenilmez, Büyük Birlik Partisi’nin nasıl kurulduğunu anlattı. Partinin kurulduğu zamanki çizgisiyle bugünkü farklarını anlatan Yenilmez, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hiç bir dönem sadece iktidar olmak gibi bir derdinin olmadığını söyledi.

İKTİDAR OLMA GİBİ BİR DERDİMİZ YOKTU
Bizim Büyük Birlik Partisi’nin gerek kuruluş felsefesi, gerek rahmetlinin sağlığı dönemindeki siyasi partilerin içerisindeki duruşu bize şunu gösterdi; BBP, bunu yaptığımız başkan belgeselinde de izah ettik, bizim iktidar olmak gibi bir derdimiz yoktu.

SÖYLENMESİ GEREKENLER İÇİN KURULMUŞTU
Mevcut siyasi parti yapılanmalarının içerisinde söylenmesi gereken sözü, gösterilmesi gereken tavrı ortaya koyan bir yapı olmadığı için biz parti kurduk. Hepimiz açtık, hepimiz baldırı çıplaktık. Yeminle söylüyorum yüzde 90’ımız evimize ekmek götürecek durumda değildik. Çoluğumuzun çocuğumuzun anamızın babamızın ekmeğimizden kesip de kurulan siyasi bir partidir Büyük Birlik Partisi. Altını çizerek söylüyorum o dönem siyasi yapılanmanın içerisinde söylenmesi gereken sözü söylenmediğini, gösterilmesi gereken tavrın gösterilmediği için BBP kuruldu.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir