Connect with us

MEDYA

İşte yandaş koro!!!

Published

on

Bugün bir kısım medya ile yandaş medya, Yıldız Sarayı'nın da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yapılacağına dair haberi sayfalarına taşıdı. Görsel ve yazınsal tüm medya kuruluşlarının internet sitelerinde de bu haber yer aldı. Ancak Hürriyet, bir farkla haberin altına anket sorusu koydu.
Hürriyet'in internet sayfasından okuyucularına yönelttiği, “Yıldız Sarayı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Sarayların devlet kurumlarınca kullanılmasını destekliyor musunuz?” sorusu, bir yerden talimat almışçasına yandaş medyada  en masumu “Hürriyet'ten algı operasyonu” şeklinde olan manşetlerle haber yapıldı ve Hürriyet'in bu anketinin sosyal medyada çok tepki topladığı iddia edildi. 
Ancak Hürriyet'in bu haberi sosyal medyada tartışılmadığı kadar yandaş medyada abartılı ifadelerle yine Hürriyet hedef gösterilerek haberleştirildi. Hem de tek elden çıkmış bir haberi yayınlayarak. Yandaş medya, savunduğu kurum ve kuruluşları savunmak ya da ona yandaşlık görevini yerine getirmek için bile zahmet edip, yeni bir haber yazmak yerine aynı başlık ve aynı haberi “copy-paste” ederek yayınladıkları tek haberle traji komik duruma düştü. Yandaş medya hep bir ağızdan aynı şarkıyı söyledi…
AKŞAM
İşte yandaş medyanın internet sayfalarında yayınlanan kelimesi kelimesine aynı olan o haber: 
SABAH
“Hürriyet gazetesi, Yıldız Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesinden rahatsız olarak konuyu gündeme taşıdı.
STAR
Doğan Grubu'na ait Hürriyet gazetesi, Twitter'ın geliştirmiş olduğu anket uygulamasında takipçilerine manipülatif bir soru yönelterek, algı operasyonu yapmaya kalkıştı.
TAKVİM
Yıldız Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilmesi ve ciddi bir restorasyonun ardından “Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi” olarak hizmet vermesi yönünde alınan karara ilişkin olarak Hürriyet gazetesi, resmi Twitter hesabından takipçilerine seslendi.
TÜRKİYE
Twitter'ın yeni uygulamalarından anket yönetimi tercih eden ve yönlendirici bir söylemle konuyu ele alan Hürriyet, “Yıldız Sarayı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak. Sarayların devlet kurumlarınca kullanılmasını destekliyor musunuz?” sorusunu yöneltti.
YENİAKİT


YENİ ŞAFAK

TEPKİLER YAĞIYOR
Hürriyet'in anketi, çok sayıda Twitter kullanıcısının da tepkisini çekerken, Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik olarak algı operasyonu yapmaya kalkıştığı ifade edildi.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir