Connect with us

Güncel

“Baykal kaseti aydınlatılmadan CHP değişmez!”

Published

on

A Haber'de Zeynep Bayramoğlu’nun sunumu ile ekrana gelen Kadraj programına katılan eski CHP milletvekili İhsan Özkes, Baykal'a kurulan kaset skandalı aydınlatılmadan CHP'de değişimin mümkün olmadığını söyledi. CHP'nin HDP ve Paralel Yapı ile iş birliği yapmasına tepki olarak partisinden istifa ettiğini söyleyen Özkes, CHP'nin kaset geçmişinin aydınlatılması gerekiyor dedi.

KASET OLAYI ÇÖZÜLMEDEN CHP DEĞİŞMEZ
Kaset olayı daha henüz aydınlanmış bir konu değil. Kaset olayı aydınlanmadan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığı konusu aydınlanamaz. Çünkü kaset olayını ortaya koyanlar, Kılıçdaraoğlu’nun genel başkanlığa gelmesinin yolunu açanlar, ortaya çıkmadan bunlar bilinmeden, Kılıçdaroğlu mu kalacak, sonra başkası mı kalacak bu bilinemez.

BU İTTİFAKA DAYANAMADIM VE İSTİFA ETTİM
Bir partinin HDP’nin arkasına vagon olmasına o partinin milletvekili olarak bunu hazmetmem mümkün değildir. Tüm mesele nedir çeşitli medya holdingleri ile işbirliği yapacaksın, dış güçlerle, paralelle temas kuracaksın HDP özentisi ve HDP’nin  çok oy almasına bağlayacaksın ve diyeceksin ki ‘AK Parti olmasın da kim olursa olsun, Tayyip Erdoğan olmasın da kim olursa olsun’. Ben orada dedim ki bir dakika ‘durun’, kendi kendime dedim ve istifa ettim.

TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİRİM
Her hangi bir talep olursa, davet olursa değerlendiririm. Neticede ben bu dünya, bugün geldik yarın gideceğiz bu ülke için bu millet için ne kadar faydalı olabileceksem olmak isterim, kapılarım açık, kapalı değil.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir