Connect with us

Sinema

Bugün 5 film vizyona giriyor

Published

on

Komedyen, oyuncu, senarist ve yönetmen Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazıp yönettiği, başrollerini Çetin Altay, Irina Ivkina ve Zafer Algöz'le paylaştığı “Alibaba ve 7 Cüceler”, bugün (13 Kasım Cuma) sinemaseverlerle buluşacak.
Çekimleri Bulgaristan'da yapılan filmin konusu şöyle:

ALİ BABA VE 7 CÜCELER
“Başarısız geçen iş hayatlarının, yapacakları yurt dışı seyahatinde değişeceğini düşünen Şenay ve İlber, katıldıkları bahçecilik fuarında, yanlış kişilerle karşılaşıp beklemedikleri bir olayın tam ortasına düşerler. Zengin olma hayalini bir başka bahara bırakan Şenay ve İlber, dünyayı tehdit eden bir güç ile karşı karşıya olduklarını kısa zamanda anlayarak, hem kendilerini hem de tüm insanlığı bu beladan kurtarmanın yollarını aramaya başlar.”
Oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz'ın 4. filmi olma özelliği taşıyan yapımda, Rus model İrina İvkina da ilk kez bir sinema filminde izleyicinin karşısına çıkacak.
İÇİMDE AKAN NEHİR

Ayna grubunun solisti Erhan Güleryüz'ün senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği “İçimde Akan Nehir”de Güleryüz'e başrolde Tuğçe Kazaz, Nursel Köse, Hasan Kaçan, Koray Mincinözlü, Petra Sybille, Cahit Berkay ve Ahmet Uluışık gibi isimler eşlik ediyor.
Dram türündeki filmde Erhan Güleryüz, Azerbaycan- Ermenistan arasında yaşanan Karabağ Savaşı sırasında aldığı kurşun yarasının ardından, ağır sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalan ve beş parasız olarak döndüğü kasabasında hayatının muhasebesini yapan, “Hazar Kafkas” karakterini canlandırıyor. Hazar'ın aşık olduğu ilkokul öğretmeni “Nehir” karakterini ise Tuğçe Kazaz canlandırdı.
KURT BASKINI

Nick Robertson'ın yönettiği filmin başrollerinde Anna Lise Phillips, Jack Campbell, Charles Mayer, Kieran Thomas McNamara ve Hamish Phillips gibi isimler yer alıyor.
Avustralya yapımı, gerilim ve korku türündeki film, bir kurt sürüsünün vahşi saldırısından kurtulmaya çalışan bir ailenin gerilim dolu hikayesini anlatıyor.
HAYAL ÜLKESİ 
Viggo Mortensen, Ghita Norby, Viilbjork Malling Agge ile Esteban Bigliardi'nin oynadığı filmin yönetmenliğini Lisandro Alonso yaptı.
2014 Cannes Film Festivali'nde “FIPRESCI Ödülü”nü kazanan filmin konusu şöyle:
“Danimarka'dan Arjantin'e ergenlik çağındaki kızıyla birlikte göç eden Gunnar Dinesen (Viggo Mortensen), Patagonya'nın çöllerinde çalışırken bir yandan da bu yeni ülkeye uyum sağlamaya çalışmaktadır. Ancak bir gün kızı ortadan kaybolunca uçsuz bucaksız ve tamamen kendisine yabancı bu çöllerde kızını aramaya başlar.”
SNOOPY VE CHARLİE BROWN PEANUTS FİLMİ
Steve Martino'nun yönettiği, haftanın animasyon filminin seslendirmeleri Francesca Capaldi, Madisyn Shipman, Noah Schnapp ile Venus Schultheis'e ait.
Sevilen karakterler Charlie Brown, Snoopy, Lucy, Linus ve Peanuts çetesi'nin 3 boyutlu halleriyle ilk kez beyazperdeye geldiği filmde, Charlie Brown, en iyi arkadaşı olan Snoopy ile birlikte baş düşmanı Kırmızı Baron'u alt etmek için bir yolculuğa çıkar.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir