Connect with us

Sinema

İdolleri gibi idealleri de büyük

Published

on

Zeki Şen müzisyenken kendini film setlerinde bulan bulan yetenekli bir oyuncu. Melisa Toros ise, Helen Mirren ve Mary Louise,  Meryl Streep gibi idolleri olan, hırslı ve idealist bir oyuncu. Televizyon ekranlarından da aşina olduğumuz bu iki yetenekli oyuncu, Medyahanesi'nin sorularını yanıtladı.
Önce “İkimize Bir Dünya”nın künyesine gözatalım isterseniz:
Yeşilçam’ın usta yönetmeni Yılmaz Atadeniz, jübilesini Sait Faik Abasıyanık’ın “Medarı Maişet Motoru” romanından Sefa Önal’ın senaryolaştırdığı “İkimize Bir Dünya” filmi ile yapmaya hazırlanıyor.
Film için Yılmaz Atadeniz, genç oyuncu Melisa Toros ile anlaştı. Filmin kadrosunda; Mazlum Kiper, Köksal Engür, Orhan Alkaya, Güner Özkul ve İki Dünya Arasında dizisiyle tanınan genç oyuncu Zeki Şen yer alıyor.
Çekimleri Burgazada'da tamamlanan “İkimize bir dünya” filminin 2016 Şubat ayında vizyona girmesi bekleniyor. Filmin iki genç oyuncusu Melisa Toros ile Zeki Şen, Medyahanesi'nin sorularını yanıtladı.
MELİSA TOROS: BU YAPIMDA OLMAKTAN GURUR DUYDUM
• Melisa Hanım, sizi en son Kardeş Payı dizisinde izlemiştik. Ufukta seyircilerinizin sizi tekrar izleyeceği yeni projeler var mı? 
Şu an çekimlerini yeni tamamladığımız Sait Faik Abasıyanık’ın Medarı Maişet Motoru adlı ilk romanından esinlenerek Safa Önal’ın senaryolaştırmış olduğu, ‘’İkimize Bir Dünya’’ adlı sinema filmine odaklanmış bulunmaktayız. Onun heyecanı var. Usta oyuncularla bir arada çalışmanın ve tabii ki yönetmenimiz, değerli Hocamız Yeşilçam’ın usta rejisörlerinden Yılmaz Atadeniz’in filminde yer almanın gururu da çok büyük. Bu arada da yeni dizi ve film senaryoları okuyup değerlendiriyorum. İnşallah sürpriz bir şeyler olacak .
Melisa Toros, sette iken bile Sait Faik'in filme konu olan romanını yanından eksik etmedi.
* Türk ya da yabancı örnek aldığınız oyuncular var mı? 

Mesleği her döneminde azalmayan bir kalite ile yapanları ışık gibi görüyorum kendime. Helen Mirren ve Mary Louise,  Meryl Streep idolüm bu konuda. Ülkemizde ise Vahide Gördüm (Perçin) Ayla Algan, Zihni Göktay, Halit Akçatepe ve daha saymakla bitmeyecek birçok usta isim var. 
* Oyunculuk dışında başka bir meslek yapmayı düsündünüz mü? 


Asla! Tekrar dünyaya gelsem yine mesleğimi yapmak isterdim. İşimi seviyorum ve çok mutluyum. Evet zorlukları var ama emeklerimiz, çabalarımız sonucu insanların alkışlarını almak inanılmaz bir duygu oluyor. Tarif edilemez… Sadece şunu söyleyebilirim, dört sene önce kurmuş olduğum bir organizasyon şirketim var. İlk günden bugüne kadar da beni yalnız bırakmayan, emeği çok olan ekip arkadaşlarımda tüm sorumluluk, el birliğiyle işlerimiz devam ediyor. İlerisi için de dekorasyonundan tüm ince ayrıntılarına kadar yapmak istediğim bir işletme var hayalimde. Kısmet diyelim 
İkimize Bir Dünya setinden

* Çekimler haricinde size kalan zamanda neler yapıyorsunuz? 
Kitap okumak, spor yapmak ve İstanbul’dan uzaklaşmak en keyifli hobilerim arasındadır. Kalan vakitlerde dostlarımla yemek yemek hatta onlara yemek yapmak, tiyatro oyunlarını takip etmek ve izlemek yani kısacası kendime zaman ayırmayı ihmal etmemeye çalışıyorum.
* Televizyon ve sinema sektöründe bir hedefiniz var m? Yıllar sonra kendinizi nerede görmek istersiniz? 

Zor soru. Çünkü benim hedeflerim hiç bitmez. Hiçbir zaman oldum demeyi sevmem hep yeni bir şeyler öğrenme peşindeyimdir. O yüzden iyi bir oyuncu olmak vs demektense öncelikle iyi bir insan kalabilmenin mecburiyetindeyim. Diğer her şeye insan istedikçe zaten sahip oluyor. Oyunculukla ilgili söyleyebileceğim ise; o kadar değerli usta oyuncular var ki henüz birlikte çalışmadığım. Onlarla birlikte güzel projelerde yer almayı çok isterim. 
* Oyunculuk eğitimi aldınız mı? 
Evet. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölüm Başkanı Sevgili Hocam Önder Paker’in emeği çoktur. Aynı zamanda kendisinin kurduğu Görsel Sanatlar Akademisi’nde de tiyatro eğitimi aldım. Murat Karasu da hocalarımdandır. Eğitimin oyunculuğun tekniğini öğretmesi açısından kattıkları çok fazla oldu benim için özellikle kamera önünde. 


ZEKİ ŞEN MÜZİSYENDİ OYUNCU OLDU

* Oyunculuk hayatınıza ne zaman başladınız? 
Aslında bu durum biraz karışık. Oyunculuk benim çocukluk hayalimdi fakat farklı bir şekilde başladım biraz da tersten denebilir. 2005 yılında Erol Derviş'in de bulunduğu Karargah grubu adı altında bir R&B albümü çıkardık. O dönemde bir reklam teklifi geldi gruba ve klip haricinde ilk defa Vildan Atasever ile kamera karşısına geçtik. İlk tecrübem bu oldu. Sonrasında müzik hayatım devam ettiği için oyunculuk devam etmedi. Sonra grubumuz bazı sebeplerden dolayı ilerleme kararı almayınca oyunculuğa da dolaylı yönden başlamış bulunduğum için, özel eğitim alarak bu alandaki çalışmalarıma ağırlık vermeye başladım. Kendimi geliştirmek için bir projede konuk oyuncu ve başka sanatçıların kliplerinde yer aldım. Daha sonra benim için oyunculuğu gerçekten gerçekleştirmeye ve kendimi geliştirmeye başladığım yer ‘’İki Dünya Arasında’’ dizisi oldu. 
Üç sezon boyunca ‘’Murat Demir’’ karakteriyle ekran karşısındaydım. 
* 10 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? 

Şuan yolun çok başında sayılırım ki hayatım boyunca bu yolun sonunu görebileceğimi düşünmüyorum. Gördüğümü düşünürsem o zaman geriye gitmeye başlıyorum demektir. Oyunculuk benim için bir aşk ve hiçbir zaman çalışıyormuş gibi hissetmiyorum çalıştığım süre boyunca ve bunun için olabildiğince çok projede farklı karakterlere can vermek istiyorum. 10 yıl içinde ya da sonrasında önemli değil hayalimdeki filmi çekmek istiyorum. 
* Sohbetimiz süresince mizahi yönünüzün ağır bastığını gördüm. Peki hayalinizde çekmek istediğiniz film komedi olacak sanırım? 

Aslında komedi de yazmak isterim ama hayalimde bir dram filmi var. Sıradışı bir aşk hikayesini konu alıyor. Tabii bu hayalimi gerçekleştirmek için daha çok zaman var. Sırf yapmış olmak için yapmamak gerekiyor. 
 * Oyunculuk haricinde başka bir şeyler yapıyor musunuz? 

Evet. Oyunculukla paralel sunuculuk yapıyorum. Şuan ‘’TRT Okul’’ kanalında ‘’Otobüs Durağı’’ programını sunuyorum aynı zamanda birçok festival, özel sektör ve resmi programların sunuculuğunu yapıyorum. Bunun dışında reklam, çizgi film ve birçok özel kuruluş için seslendirme yapıyorum.
 
* Uyumaya pek zaman kalmıyor anladığım kadarıyla, bu kadar şey yaparken kendinize zaman ayıramıyorsunuz sanırım? 

Aslında bu yaptığım tüm işler kendime ayırdığım zaman. Yaptığım işleri iş olarak görmediğim için çalışmak beni mutlu ediyor ama kalan zamanlarımı da kamp ve spor yaparak geçiriyorum. Her fırsatta bol bol seyahat ediyorum. Çoğu zaman motosikletle gerçekleştiriyorum seyahatlerimi. 
* Peki kısa süre içerisinde sizi yeni bir projede ekran karşısında görebilecek miyiz? 

Ekran değil de, beyaz perde de göreceksiniz. Hatta kısa bir süre önce ‘’Öyle Ya da böyle’’ adlı sinema filmiyle seyirciyle buluştuk. Son olarak da çekimlerini yeni tamamladığımız Sait Faik Abasıyanık'ın ‘’Medar-ı Maişet Motoru’’ adlı ilk romanını Safa Önal’ın senaryolaştırdığı ve yönetmenliğini Yeşilçam’ın önemli Rejisörlerinden Yılmaz Atadeniz'in yaptığı ‘’İkimize Bir Dünya’’ sinema filminde ‘’Fahri’’ karakteri olarak yer aldım. Ustaların filminde ustalarla birlikte çalışma fırsatım oldu. Filmde Köksal Engür, Mazlum Kiper, Güner Özkul gibi isimlerle birlikte kamera karşısına geçtik. Filmimizin, 2016 Şubat ayında vizyonda olması planlanıyor. 
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir