Connect with us

Güncel

14 yaşındaki kıza 31 kişi tecavüz etti

Published

on

Adana'da yaşanan olay duyanları şoka soktu. 14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan 31 kişi hakkında dava açıldı.

KÜÇÜK KIZ TEK TEK İSİMLERİNİ VERDİ
Olay geçen Haziran ayında ortaya çıktı. İlçeye bağlı bir köyde ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi G.S.Ç., sınıf arkadaşına kendisinin birkaç erkekle zorla ve para karşılığı ilişkiye girdiğini anlattı. Bunun üzerine G.S.Ç.'nin arkadaşı olayı öğretmeni ile müdüre söyledi. Okul yönetimi polise giderek ihbarda bulundu. Polis, G.S.Ç.'nin bilgisine başvurdu. Küçük kız, kendisiyle ilişkiye girenlerin ve Kuşadası'na götürmek isteyen R.Ö. adlı kadın ile arkadaşı İ.B.'nin isimlerini verdi.
DAVA AÇILDI
Bunun üzerine polis, 11'nin yaşı küçük 31 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Yaşı küçük kız devlet korumasına alınırken, soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, A.Y., Y.G., Y.B.K., A.G., A.S., R.Ö., A.P., M.Ç., D.B., İ.B., N.T., G.K., D.G., M.V., H.G., Y.K., G.Y., M.C.G., E..E., ve V.Y. ile yaşı küçük 11 şüpheli hakkında 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı, hürriyetten yoksun kılma ve çocuğu fuhuşa teşvik' suçlarından Ceyhan Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.
RUH SAĞLIĞI BOZULMUŞ
İddianamede sanıkların suçlamaları kabul etmedikleri ve G.S.Ç.'yi ilçede '5 milyoncu S.' diye tanıdıkları, R.Ö.'nün de küçük kızı Kuşadası'na götürerek fuhuş yaptırmak istediği yer aldı. Küçük kızın ifadesinde ilk tecavüzü köylerinde komşuları olan 'Dede' diye hitap ettiği bir siyasi partinin eski ilçe başkanı V.Y. (60) tarafından dondurma alma bahanesi ile gerçekleştirdiği de iddianamede öne sürüldü. G.S.Ç.'nin bakire olmadığı ve ruh sağlığının bozulduğu da belirtildi. Utanç davası şüphelileri, 4 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir