Connect with us

Güncel

Esad Türkmenlere bomba yağdırıyor

Published

on

Rejim güçleri Suriye'nin Keseb kasabasından Bayırbucak Türkmenlerinin dün ele geçirdiği Kızıldağ'ı yeniden alabilmek için bölgeyi yoğun havan ve top atışına tutuyor.
Esad güçlerinin Keseb'te bulundurduğu topçu birliklerinin yaptığı top ve havan atışları kamera objektiflerine de yansıyor.
Çatışma seslerinin de rahatlıkla Yayladağı'ndan duyulduğu bölgede çatışmalar sürüyor.
Bayırbucak Türkmen bölgesinde, Rus Hava Kuvvetleri'nin takviyesi ile rejim birliklerinin kontrolü sağladığı Kızıldağ, dün (24 Kasım) tekrar Türkmenlerin eline geçmişti.

TÜRKMEN DAĞI ve KIZILDAĞ'I ELE GEÇİRMİŞLERDİ
Türkmenlerin 2’nci Sahil Tümen Komutanı Beşer Molla, dün Türkmen Dağı’nı tekrar geri aldıklarını açıklarken, Tugay Komutanı Muhammed Abdullah ise, Kızıldağ’ın tamamen Türkmenlerin eline geçtiğini söylemişti. Eski yerlerleri tamamen geri aldıklarını ve biraz da ilerlediklerini kaydeden Muhammed Abdullah, “Rus uçağı Türkiye sınırını geçmiş, bu yüzden Türkiye tarafından vurulmuş, bizim bir bilgimiz yok. Kadınlarımız ve çocuklarımızı Türkiye sınırına gönderdik, biz erkekler burada mücadelemizi sürdürüyor. Türk milletinden Allah razı olsun” diye konuşmuştu.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir