Connect with us

Güncel

O polis teröristi nasıl ıskaladığını anlattı

Published

on

Diyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü olayda burnunun dibinden koşarak uzaklaşan teröristleri vuramayan polis memuru konuştu. Teröristlerle çatışan polis memuru, “Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.
4 POLİSİN İFADESİ ALINDI
Gazete Habertürk'ten Ahmet Yukuş'un haberine göre, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ölümünden kısa süre önce polis memurları Ahmet Çiftaslan ile Cengiz Erdur'u şehit eden ve Elçi'nin basın açıklaması yaptığı sokağa kaçan PKK'lılarla çatışan 4 polisin de ifadeleri alındı.
“DİKKATİM DAĞILDI, VURAMADIM”

Güvenlik Şube'de görev yapan ve kimliği gizli tutulan bir polis, “Silah sesi geldikten sonra ne olduğunu anlayamadım. Önce kaçan kişiyi fark etmedim. İkinci saldırganı fark ettim. Hareket halinde olduğu için ve üzerime silahı fırlatınca dikkatim dağıldı, vuramadım” dedi.
“ATEŞ ETTİM FAKAT…”

Diğer polis memuruysa, “Ateş ettim ancak vurup vurmadığım konusunda emin değilim. Mermilerim bitince, yere düşen arkadaşımın silahını aldım” diye konuştu. Görüntülerde deşifre olan polis memurlarının başka illere tayinlerinin çıkarılacağı öğrenildi.

Habertürk
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir