Connect with us

Güncel

Kız yurdunda isyan

Published

on

Yurt önünde toplanan bir grup öğrenci, çoğu gün aç kaldıklarını ileri sürerek 'şirket istifa' sloganları attı. Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumuna ait kız yurdu önünde dün akşam toplanan 100'e yakın öğrenci, yemek şirketi tarafından çıkarılan yemeğin yetmediği için aç kaldıklarını yemek aldıklarında ise çeyrek ekmek verildiğini ilave ekmek aldıklarında ise para ödediklerini söyledi.
SICAK SU SIKINTISI VAR
Yemeklerin yanı sıra yurtta sıcak su sıkıntı da yaşadıklarını belirten öğrenciler, Bin kişilik yemek çıkartıyorlar ve hiçbirimize yetmiyor, sürekli aç kalıyoruz. Sıcak su sıkıntımız var, sürekli sular kesiliyor. 2-3 gün boyunca sular akmıyor. Aç ve susuz öğretim görüyoruz. Yemek aldığımızda çeyrek ekmek veriliyor. Ayrı ekmek aldığımız zaman para ödüyoruz. Yemek kalmadığında fişimizi kullanma hakkımız da var ancak 6,50 TL'lik fişin sadece 3 TL'lik kısmını kullanabiliyoruz. Yetkilileri bu gibi konulara duyarlı olmalarını istiyoruz. Şartlar düzelene kadar eylemlerimiz devam edecek diye konuştular.
OTURMA EYLEMİ YAPTILAR
Öğrenciler sorunlarını ilettikleri yurt yetkililerinin sert tepkilerine maruz kaldıklarını ifade ederek çareyi eylem yapmakta bulduklarını belirtti. Yurt önünde oturma eylemi yapan öğrenciler daha sonra sessizce dağıldı.
Öte yandan yurt yetkilileri ise öğrencilerin iddialarının asılsız olduğunu yaşanan bazı teknik sorunların ise kısa sürede giderileceğini söyledi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir