Connect with us

Güncel

Başbakan: Türk jetleri Musul operasyonunda

Published

on

Başbakan Binali Yıldırım, Türk jetlerinin Musul operasyonunda görev yaptığını söyledi.
AKP Grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Musul operasyonu ile ilgili değerlendirmelerinde Türkiye'nin operasyondan dışlandoığı iddialarını yalanladı.
İşte Başbakan'ın grup konuşmasından Musul operasyonuna ilişkin bölüm:
“Cumhurbaşkanımızın dediği “Operasyonda da olacağız, masada da olacağız” sözünün arkasındayız. İşte şu anda operasyonda ön saflarda olanlar bizim Başika’da eğittiğimiz, oradaki milislerdik, Ninova mücahitleridir. Ayrıca koalisyon güçleri içerisinde havadan müdahalede bizim hava kuvvetlerimiz de yer almıştır. 'Musul’da Türkiye’nin işi yok' diyenler cevabını almıştır.
ABD Irak’a girdi, Saddam’ı devirdi, yeni bir dönem başlattı. Baştan itibaren hem ABD’ye hem BM’ye, AB’ye bölgenin hassasiyetini sürekli anlattık. Etnik hassasiyet konusunda sürekli uyarılarımızı yaptık. Terör örgütleri konusunda uyarılarımızı yaptık. İnanın bütün uyarılarımız ne yazık ki dikkate alınmadı, sonunda haklı çıktık. Özellikle DEAŞ terör örgütünün bu müdahaleden sonra çıktığını bugün bütün dünya biliyor. 

SINIRLARIMIZIN DİBİNDE BİR OLDU BİTTİYE MÜSAADE ETMEYİZ
Şu anda Irak’ın yarısı PKK, YPG, DEAŞ gibi terör örgütlerinin kontrolüne geçmiştir. Diğer yarısı da uluslararası güç sayesinde korunmaktadır. Bunu görmeyenler ülkelerini teröre teslim edenler, terör karşısında diz çökenler çıkmışlar bize koca koca laflar ediyorlar. Neden? Çünkü hesap başka. Kimse kusura bakmasın, sınırlarımızın dibinde, bir oldu bittiye asla müsaade etmeyiz. Irak’ta yeni yezidlere de, yeni kerbala’lara da asla göz yummayacağız.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir