Connect with us

Güncel

Kılıçdaroğlu’nun istihbaratı sağlam!

Published

on

AKP Genel Başkanı Yardımcısı Hayatı Yazıcı 'başkanlık' teklifinin ocak ayında Meclis'e geleceğini söyledi. Yazıc, ” Meclis'ten geçerse nisan ayında ise referandum olabilir” dedi. Ancak 2017 Nisan'ını ilk açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Referandumla birlikte erken seçimin de gündeme geleceğini belirten Kılıçdaroğlu, 13 Ekim'de basına sızan bilgiye göre çok önceden parti örgütüne, “Nisan'da seçime hazır olun” talimatını vermişti. Bu da kulislerde Kılıçdaroğlu'nun “istihbaratının güçlü olduğu” şeklinde yorumlandı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Başkanlık sistemiyle ilgili teklifin ocak ayında Meclis’e gelebileceğini belirten Yazıcı,“Nisan ayında referanduma gidilebilir” dedi. 
MODEL TARTIŞMASI 
Yazıcı, hangi modelin örnek alınacağı konusunda ise “Biz bir araba inşaa edeceğiz. Dizel mi olsun benzinli mi? Başkanlık sistemi yapacağız; Amerikan modeli mi, Fransız modeli mi? Biz onu başka bir yakıtla da sağlarız. Yani çok da önemli değil. Elbette ki dünyadaki uygulamalardan da esinleneceğiz ama kendi ülkemizin koşullarını, geçmişteki birikimlerimi dikkate almak suretiyle başkanlık modelimizi formüle edip, meclise sunacağız” ifadelerini kullandı.
12-15 maddeyi içeren bir teklifle başkanlık sisteminin hayata geçirilebileceğini söyleyen Yazıcı, “Hazırlanmış şu şu maddeler diye formüle edilmiş bir çalışma yok. Ama bunlar daha önce dediğim metinlerde var, bunları bir araya toplarız” şeklinde konuştu.Söz konusu teklifin ocakta TBMM’de görüşebileceğini dile getiren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, “Nisan ayında referanduma gidilebilir” dedi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir