Connect with us

Güncel

Antalya’da patlama!

Published

on

Antalya Valiliği, patlama sonucunda cam kesiğinden 10 kişinin yaralandığını açıkladı. Olayın terör saldırısı mı yoksa kaza mı olduğu ihtimalleri araştırılıyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'ndan ilk açıklamalar geldi.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çevreyolu üzerindeki binasının otoparkında, bugün saat 08.50 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte çok sayıda ambulans olay yerine sevkedildi. Olayda can kaybı yok. Cam kırıkları nedeniyle 10 kişinin hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Patlamanın nedeni henüz belli değil. Terör kaynaklı olup olmadığı araştırılıyor. LPG'li bir araçta patlama yaşanmış olabileceği de ihtimali de araştırılıyor. Belediye Başkanı Türel patlamanın bir terör saldırısı yerine kaza olma ihtimaline de dikkat çekerek, “Bu gibi patlamaları hemen hepimiz güvenlik endişesiyle terör şüphesiyle karşılıyoruz ama henüz çok erken.
Kazayı içeren bir patlama da söz konusu olabilir” dedi. Valilikten yapılan yazılı açıklama ise şöyle:“Sabah saat 08.55 civarında, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası arkasındaki açık otoparkta park edilmiş bir araçta, henüz sebebi anlaşılamayan bir patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda herhangi bir can kaybı yoktur. Çevre binalarda meydana gelen cam kırılmaları sebebiyle 10 kişi cam kesiği şeklinde yaralanmıştır. Olayın sebebiyle ilgili bulgulara ulaşıldıkça kamuoyuyla paylaşılacaktır.

BİR ARAÇ TAMAMEN PARÇALANDI
Patlamada otoparktaki bir araç tamamen parçalandı. 4-5 aracın da hasar gördüğü belirtiliyor. Olayın ardından ATSO binası boşaltılırken, patlamanın şiddetiyle parçalanan cam kırıklarından yaralananlar ambulanslarla hastanelere götürüldü. Olay sırasında binada bulunan bir görgü tanığı ise, “Ne olduğunu anlayamadık. Bir anda bütün camla indi. Herkes çığlık çığlığa dışarı kaçtı” sözleriyle yaşanan paniği anlattı.
10.45 – Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal patlamayla ilgili bilgi almak için olay yerine geldi.
10.10 – Antalya Valiliği, ATSO binasının otoparkında meydana gelen patlama sonucunda cam kesiğinden 10 kişinin yaralandığını açıkladı.
09.49 – Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır da olay yerine geldi.
09.47 – Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, cam kırıklarından yaralananların durumunun iyi olduğunu söyledi.
09.36 – Antalya Ticaret ve Sanayi Başkanı Davut Çetin, “Otoparka bir araç patladı. Ciddi bir şey yok. Birkaç araçta hasar var. Birkaç personelimiz hafif yaralı” dedi.  Çetin, LPG'li bir aracın patlamış olabileceği ihtimalinin de araştırıldığını söyledi.
09.24 – Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir yetkilisi, patlamanın bir terör saldırısı sonucu gerçekleştiğine dair bir izlenim oluştuğunu, ancak bunun henüz emniyet yetkilileri tarafından teyit edilmediğini söyledi.

MENDERES TÜREL KONUŞMA YAPACAKTI
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, öğleden sonra ATSO Başkanı Davut Çetin’i makamında zirayet edecek ve saat 15.00’de meclis toplantısında işadamlarına konuşacaktı. Yaklaşık 150 işadamının katıldığı bu toplantı, yıllardır sabah yapılırken, geçen son toplantıda alınan kararla öğleden sonra yapılmasına karar verilmişti.

BELEDİYE BAŞKANI: 'HAYATİ TEHLİKE YOK, KAZA DA OLABİLİR'
CNNTürk TV'nin canlı yayınında konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, patlamanın bir terör saldırısı yerine kaza olma ihtimaline de dikkat çekerek, “Bu gibi patlamaları hemen hepimiz güvenlik endişesiyle terör şüphesiyle karşılıyoruz ama henüz çok erken. Çünkü patlama olan Ticaret ve Sanayi Odası şehre uzak bir bina, patlama da otoparkta oluyor” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Kazayı içeren bir patlama da söz konusu olabilir. İlk bilgilere göre hayati tehlike söz konusu değil, cam kesikleri dışında yaralananlarımız yok.” TV kanallarında yer alan açıklamasında Türel, patlamada 10-12 kişinin hafif şekilde yaralandığını bildirdi. 
Patlamanın meydana geldiği ATSO'nun Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin'de olayda can kaybı olmadığını teyit etti.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir