Connect with us

Sinema

Ünlülerden Ekşi Elmalar yorumu

Published

on

Yılmaz Erdoğan’ın hem senaryosunu yazdığı, hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de başrolünü üstlendiği “Ekşi Elmalar”, dün seyirciyle buluştu. 1970’li yılların sonunda Hakkari’de başlayıp 90’lı yılların sonunda Antalya’da son bulan, üç kız babası Belediye Başkanı Aziz Özay’ın öyküsünü anlatan filmin galası ise vizyondan üç gün önce Uniq İstanbul’da yapıldı. Gösterim öncesi basın mensuplarının karşısına çıkan Yılmaz Erdoğan, “Artık biz susacağız, seyirci konuşacak. Söz seyircide” diyerek yorumları merakla beklediğini söyledi. “Ekşi Elmalar”ı galasında izleyen birçok ünlü isim de filme övgüler yağdırdı. İşte o yorumlardan birkaçı…
Cem Yılmaz: Çok beğendim. Beklediğim kadar güzeldi. Şahane, masal gibi bir film.
Ozan Güven: Çok beğendim, güzel filmdi. Şahane hikayesiyle, senaryosuyla, sinemasıyla, oyunculuklarıyla gayet güzel bir film olmuş. Böyle bir film seyrettiğim için mutluyum. İnsanın umudunu artırıyor.
Burak Kut: Son zamanlarda izlediğim en iyi film. Hem izleyenin yüzünde bir gülümseme bırakıyor, hem görsel bir şölen var. Bir başyapıt bence. Oyunculuklar da muazzam, övgülerin hepsini hak ediyorlar. Herkes bu filmi izlemeli.

Kenan Doğulu: Şahane! İzlerken çok eğlendim, çok düşündüm, çok dinlendim. Müzikler de şahaneydi. Ayrıca görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki’yi tebrik etmek istiyorum. Bütün oyuncuları da tek tek performanslarından dolayı kutluyorum. Şahane bir filme imza atmışlar. BKM’yi ayrıca tebrik ediyorum böylesine başarılı bir iş yaptıkları için.

Belçim Bilgin: Filmi olağanüstü buldum. Çok etkileyiciydi. Hiç bilmediğimiz, merak dahi etmediğimiz, kendimize sormaya bile cesaret edemediğimiz kadınların hikayesi… Çok epik, çok etkileyici, çok güzel. Herkesin ellerine sağlık.
Rıza Kocaoğlu: Muhteşem bir film olmuş. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Halen etkisindeyim. Güzel bir senaryo, iyi yönetilmiş, iyi oynanmış.

Gökçe Bahadır: Filmden çok çok çok keyif aldım. Hem güldüm hem ağladım, birçok duyguyu beraber yaşadım. Gökhan Tiryaki’yi de tebrik ederim, görüntü yönetmeni olarak yine döktürmüş.
Gupse Özay: Sinirlerim bozuldu gerçekten. Üstümden film geçti! Çok ağladım, çok güldüm. Etkisi altındayım şu anda, o yüzden ne desem boş. 
Cengiz Bozkurt: Film süper. Herkesin izlemesi lazım. Duygusal bir altüst oluş yaşadık diyelim. Hem 70’lere, 80’lere gittik, hem günümüze geldik. Muhteşem bir film çekmiş Yılmaz. Ekip de iyi oyunculardan kurulu. İzlemeye doyamadık.
Ziynet Sali: Güldürüp güldürüp sonunda herkesin gözlerinin nemlenmesi sağlamak ayrı bir sanat, tebrik ediyorum. En başta Yılmaz Erdoğan’ı. Çok çok güzel bir hikayeydi, etkilendim gerçekten.

Büşra Pekin: Yılmaz Abi’nin en güzel filmi olmuş. Hocam ellerine sağlık, bütün ekibin ellerine sağlık. Müthişti!
Mehmet Erdem: Çok iyi film, hâlâ etkisindeyim.

Mert Fırat: Çok başarılı bir filmdi. Hem prodüksiyon, hem oyunculuklar, hem senaryo hem de yönetmenlik anlamında. Gerçekten disiplinler arası bir başarısı var. Müzikler yine aynı şekilde. Ben seyircinin büyük ilgisiyle karşılaşacağını düşünüyorum. 

Çağlar Çorumlu: Etkileyiciydi. Hem hikayenin gerçek olması, hem gerçekçi işlenmesi ve oynanması muhteşem olmuş.
 
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir