Connect with us

Güncel

Reste rest!

Published

on

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, idamın kırmızı çizgileri olduğunu söyleyerek, “İdamın gelmesi, üyelik görüşmelerinin sonu olacaktır” diyen Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz'a yanıt verirken, “Elinden geleni ardına koyma” dedi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Konutunda Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Wang Yi ile bir araya geldi.


Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu'na Avrupa Parlamentosu Bbaşkanı Martin Schulz'un Türkiye'ye yönelik son açıklamaları soruldu.


AP BAŞKANINA SERT TEPKİ!


Sözlerine “AP Başkanı'nın söylediklerinin bizim için çok fazla önemi yok” diyerek başlayan Çavuşoğlu şöyle devam etti:


“Gücü yetiyorsa PKK faaliyetlerine son versin. Böyle görünüyor ki ya destekliyor ya gücü yetmiyor. Schulz'un yaptığı açıklamaya baktığınızda üst perdeden tehditkar açıklamalar yapıyor. Bu bizi etkilemez. Biz halkımızdan güç alıyoruz.


Türkiye'deki gelişmelerle ilgili açıklamaları var. PKK'lıları da çok iyi savunuyor. Kaymakamımız şehit edildikten sonra bir açıklamaları oldu mu? Onlar için bir PKK'lı çok önemli ama şehitlerimizin, öldürülen Kürt vatandaşlarımızın hiçbir önemi yok. Önce PKK faaliyetlerini durdursunlar. Ekonomik yaptırımlarla ilgili ve diğer konularla ilgili elinden geleni ardına koymasın. AB ve Parlemento başkanının iki yüzlülüğünü her zaman olduğu gibi görüyoruz.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir