Connect with us

Güncel

Kahreden bekleyiş…

Published

on

Çukurca'ya sızmaya çalışan PKK'lılara güvenlik güçleri ateş açtı. Çatışma çıktı. Sözleşmeli erler Özgür Mutlu, Servet Tomak ve Emre Şahin şehit oldu. 16 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Oğlu Ali'yi kazada kaybeden Zekiye Şahin, şehit oğlu Emre'ni cenazesini böyle pencerede bekledi.
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik  operasyonda şehit düşen sözleşmeli er Emre Şahin'in Çorum'daki babaevinde yas  var.
Şahin'in (20) şehadet haberi, merkeze bağlı Abdalata köyünde yaşayan  annesi Zekiye (55) ve babası Abdullah (69) Şahin'e, İl Jandarma Komutanlığı yetkililerince verildi.
Fenalaşan bazı aile fertlerine 112 Acil Servis ekibi müdahale etti.
Şehidin babaevine Türk bayrakları asıldı. Çorum Belediyesi tarafından  da evin önünde taziye çadırı kuruldu.
Sözleşmeli er olarak 20 Temmuz'da göreve başlayan Şahin'in 5 kardeşin  en küçüğü olduğu ve bir ağabeyini 3 yıl önce iş kazasında kaybettiği öğrenildi.
Şehidin amcasının oğlu Mustafa Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada,  Emre ile dün telefonla görüştüğünü söyledi. Telefonla kısa bir görüşme  yaptıklarını belirten Şahin, “Yol güvenliğini sağladıklarını söylemişti. Rahat ve  iyi olduğunu belirtmişti. Başımız sağ olsun.” dedi.
Emre Şahin'in bir başka amca oğlu Bekir Şahin de üzüntülerinin büyük  olduğunu dile getirdi. Emre'nin en son 2 ay önce izne geldiğini dile getiren  Şahin, “O zaman yüz yüze görüşmüştük. Zaten izinden sonra da şehit olduğu görev  yerine gitmişti. Cenabı Allah şehit olmasını istedi. Vatan sağ olsun, hepimizin  başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.
Şehit Şahin'in naaşının yarın Hakkari'de düzenlenecek törenin ardından  Çorum'a getirilerek köy mezarlığında toprağa verilmesi bekleniyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir