Bizi Takip Edin

Güncel

Şehitler Tepesi’ne ziyaretçi akını

Tarih

-

Şimdi Şişli Etfal Hastanesi'ne bağlı olan bu sağlık kuruluşunun çalışanları olay yerindeydi. Şehitler için olay yerine çelenk bırakan çalışanlardan biri de o gece yaralı polislere ilk müdahaleyi yapan Gülsüm Çitçi adlı hemşireydi. Olayı duyar duymaz 6 arkadaşıyla birlikte hastaneye koşarak geldiğini anlatan Çiftçi, “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık”dedi. “Kahramanlarımız” olarak nitelediği yaralı polislerin tek derdinin arkadaşları olduğunu anlatan Çiftçi, ” 'Ben çok iyiyim abla, lütfen beni bırakın diğer arkadaşıma bakın' diyorlardı. Hepsinin tek kaygısı buydu. Kendi yaralarını, kendi kanlarını hiçbiri görmüyordu. Sadece arkadaşının acısını hissediyordu”diye konuştu.

ZİYARETLER SÜRÜYOR
Beşiktaş'taki terör saldırısının yaşandığı Şehitler Tepesi'ne vatandaşlar gitmeye devam ediyor. Karanfil bırakan vatandaşlar teröre tepki gösteriyorlar. Patlama gecesi ve sonrasında görev yapan onlarca gazeteci patlamanın olduğu noktaya gelerek terörü lanetledi. Şehit olan vatandaşların anısına patlamanın geçekleştirildiği noktaya karanfil bırakan gazeteciler, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa dilediler. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencileri, Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olan polisler için Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne taziye ziyaretinde bulundu. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak da saldırının gerçekleştiği yere gelerek, karanfil bıraktı.
BAKAN AKDAĞ'DAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Beşiktaş’taki bombalı terör saldırılarına ilişkin, 25’i yoğun bakımda 83 kişinin çeşitli hastanelerde tedavi gördüğünü açıkladı. Bakan Akdağ, Ankara’da Kosova Sağlık Bakanı Imet Rrahmani ile görüşmesinin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında konuştu. İstanbul Beşiktaş’ta 10 Aralık Cumartesi akşamı gerçekleştirilen bombalı terör saldırılarında yaralananların durumuna ilişkin son bilgileri paylaşan Sağlık Bakanı Akdağ, şöyle konuştu:
“Bu sabah saat 09.00 itibariyle bana gelen bilgiler, halen 25’i yoğun bakımda 83 kardeşimizin tedavilerine hastanemizde devam ediliyor. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin, şehitlerimizin toplam sayısı da 44. Şu anda 12 hastanede yaralılarımız var. 33 kişi Şişli Etfal’de, Okmeydanı’nda 13 kişi, Ümraniye’de 11 kişi onun dışında bazı özel hastanelerde de yaralılarımız var.”
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir