Connect with us

Güncel

Erdoğan’dan o pankarta sert tepki

Published

on

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da Türk-İngiliz Tatlıdil Forumu kapanış töreninde konuştu.
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:
– İsviçre'deki parlamento binasının önündeki gösteride Benim fotoğrafım olduğu pankartta şakağıma silah dayamışlar. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi?
– Terör eninde sonunda kaybetmeye mahkumdur. Bu saldırılar bizi sindirmeyi, terörle mücadeledeki azmimizi daha da bilemektedir. Türkiye terörle mücadelesinde açık ve net söylüyorum Birleşik Krallık'ın yanındadır.
 
– Bu eylem terörün hiçbir sınır, hiçbir ilke, hiçbir ahlak tanımadığının en son örneğidir. Parlamentonun hedef alınması ise oldukça dikkat çekicidir ve bizim 15 Temmuz darbe girişimiyle de benzer yanı vardır. Bizde de biliyorsunuz parlamentomuz bombalanmıştır.
 
– “Az önce dar kapsamlı görüşmede bir şey  söyledim, 'Siz (İngiltere) Brexit'le ilgili bir karar aldınız, yani 16 Nisan'dan  sonra farklı şeyler olabilir' diye. Çünkü boşu boşuna buralara gelinmedi. İşte  bugün İsviçre Parlamentosunda bakıyorsunuz, ileri derecedeki aşırı terör  örgütleri -parlamento, dikkat edin- orada benim resmimi koyuyor, yanında şakağıma  silah dayıyor. Böyle bir mantık, böyle bir anlayış olabilir mi? Bu ülke İsviçre.  Bunun benzerleri çok. Şimdi benzeri bir 'Brexit' için, biz de şu anda 16 Nisan'da  bir referandum yapıyoruz. Arkasından müzakereler için de bir referandum yapma  yoluna gidebiliriz ve milletimiz ne karar verirse o karara da uyarız.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir