Connect with us

SİYASET

Mehmet Şimşek AK Parti Genel Merkezi’nde Erdoğan’la görüşüyor

Habertürk Televizyonu, ‘ekonominin başına geçeceği’ iddia edilen eski bakan Mehmet Şimşek’in AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme halinde olduğunu duyurdu.

Published

on

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, eski Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’le AK Parti Genel Merkezi’nde görüştüğü öne sürüldü.

Habertürk’ün haberine göre davet Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi ve Şimşek yaklaşık 50 dakikadır Genel Merkez’de bulunuyor.

Daha önce kulislerde cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının artırılacağı ve bu görevler için Hakan Fidan, İbrahim Kalın ile Mehmet Şimşek’in isimlerinin düşünüldüğü vurgulanmıştı.

Habertürk yazarı  Fatih Altaylı, daha önce Mehmet Şimşek’in ekonomi yönetimi konusunda ikna edildiğini yazmış, Reuters haber ajansı da dört Ak Parti Yetkilisine dayandırdığı haberinde “AK Parti’nin ilk yıllarındaki ekonomi ilkelerine ve serbest piyasa ekonomisi politikalarına dönüş yapmayı planladığını, Erdoğan’ın ise tekrar seçilmesi durumunda ekonominin başına eski başbakan yardımcısı ve maliye bakanı Mehmet Şimşek’i getireceği” haberini yapmıştı.