Connect with us

Güncel

TSK’dan sınırda dev operasyon

Published

on

Türk Silahlı Kuvvetleri, Şırnak Uludere AItın Tepe sınır hattında 10-15 PKK’lı terörist ile sıcak temas sağlandığını, Kara ve Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen operasyon sonucunda, şu ana kadar 7 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıklanırken teröristlerin kaçış istikametlerini tıkamak amacıyla hava hücum harekatı ile bir Jandarma Özel Harekat Bölüğü bölgeye indirildi.
Irak sınırında PKK’ya yönelik ’Şehit Tank Çavuş Ahmet Suna Operasyonu’ başladı. 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı’nın emir komutasında 09 Mart tarihinde Uludere AItın Tepe sınır hattında güvenlik korucuları ile takviyeli bir Hudut Özel Harekat taburu ile başlatılan operasyonda yurtiçine sızma hazırlığında bulunan 10-15 PKK’lı terörist ile dün saat 07:30’dan itibaren sıcak temas sağlandı.

İHA TESPİT ETTİ, SAVAŞ UÇAKLARI VURDU
Kumar Tepe bölgesinde sıcak takip yapılarak İHA’ların desteği ile mevzileri nokta olarak tespit edilen PKK’lı teröristlerin bulunduğu alan dün saat 11 :05’te uçaklar tarafından vuruldu. Bölgedeki 4 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

JÖH’LER ALUŞBOĞAZI BÖLGESİNE İNDİRİLDİ
Dün saat 14:30’da ise PKK’lı teröristlerin Kumar Tepe bölgesindeki yaşam alanlarına ve mevzilendikleri bölgelere girildi. PKK’lı teröristlerin kaçış istikametlerini tıkamak amacıyla hava hücum harekatı ile bir Jandarma Özel Harekat Bölüğü Aluşboğazı bölgesine indirildi. Kumar Tepe bölgesinde PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada 3 PKK’lı etkisiz hale getirildi. Çatışma bölgesinde ayrıca 2 adet Doçka, 4 adet AK-47 Piyade Tügeği, bol miktarda el yapımı patlayıcı düzenekleri, çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. 

7 PKK’LI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 
Kara ve Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen operasyon sonucunda, şu ana kadar 7 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir