Connect with us

Genel

Erdoğan Van’ı iptal etti Diyarbakır’a gidiyor! Neler oluyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum mitinginden sonra bugün (1 Nisan Cumartesi) Van’da yapılması planlanan mitingi de iptal edildi. Van mitinginin iptali ile ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan resmi bir açıklama yapılmazken, AKP Van İl Başkanlığı, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sesi kısıldığı için Van mitingi iptal edilmiştir”açıklaması yaptı. Ancak “sesi kısıldı” denilen Erdoğan bugün Diyarbakır’da miting düzenliyor.

Published

on

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Diyarbakır’a yapacağı ziyaret öncesi kentin caddeleri al bayraklar ve Türkçe-Kürtçe yazılı pankartlarla donatıldı. Toplu açılış töreni gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesi geniş güvenlik önlemleri alındı.

Diyarbakır’da yapımı tamamlanan 288 milyon lira tutarında 85 projenin toplu açılış törenine katılmak üzere bugün kente gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçiş yapacağı caddeler al bayrakla donatılırken, birçok noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafları asıldı. Kentin birçok yerine, ’Diyarbekir’e hoşgeldiniz’, ’Bizler 15 Temmuz nöbetçileri, 16 Nisan evetçileriz’ yazılı pankartlar asıldı. Caddelere daha önce geleceği belirtilen ancak, sonra program değişikliği nedeniyle gelmeyeceği öğrenilen Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğraflarının da asıldığı görüldü.

OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ


Diyarbakır’da, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Çevre illerden takviye polis gönderilirken, Erdoğan’ın geçiş yapacağı yollarda belirli aralıklara polisler konuşlandırıldı ve kontrol noktaları oluşturuldu. Güvenlik önlemleri kapsamında bazı caddeler trafiğe kapanırken, havada polis helikopteri de güvenlik önlemlerine destek veriyor.

Bugün yapılması için tüm hazırlıkların tamamlandığı Van programını “ses kısıklığı” nedeni ile iptal eden Cumhurbaşkanı Diyarbakır mitingini Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesindeki günlük programına ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle son günlerde bazı programlarını sürpriz bir şekilde iptal etmesi ya da ertelemesinin ardındaki nedenin; kendisine yakınlığı ile bilinen gazeteci Ömer Turan’ın twitter’dan tüm dünyaya duyurduğu olası bir kaçırılma ihbarının ciddiye alındığı yönünde yorumlanmasından kaynaklandığı iddia ediliyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir