Connect with us

Sinema

Jennifer Lawrence’den Angelina Jolie’ye büyük iltifat

Published

on

Hollywood'un yeni yıldızı Oscar ödüllü Jennifer Lawrence'ın yeni filmi Serena 7 Kasım Cuma günü vizyona giriyor.

Ancak Lawrence'in filmi vizyona girerken Hollywood'daki dedikodular da medyada haber olarak yer bulmaya başlayınca güzel oyuncu açıklama yapmak zorunda kaldı ve rolünü çaldığı söylenen Angelina Jolie'e karşı saygısını gösteren müthiş jestte bulunarak, “Henüz Angelina’dan rol çalacak durumda değilim. Şu an Angelina Jolie’nin çöplüğünü karıştıran bir aktristim” dedi.

JENNİFER LAWRENCE'IN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

FİLM 18 AY GECİKTİ

Filmin çekimlerinin başladığı tarihle vizyona giriş tarihi arasında tam 18 ay gibi uzun bir zaman geçti.

İsterseniz filmin serüvenine gözatalım…

Film, Toby Jones ve Rhys Ifans'ın beraber kaleme aldıkları, 2009 basımı aynı adlı kitaptan beyazperdeye uyarlandı.

LAWRENCE BRADLEY COOPER'LA 3 KEZ AYNI FİLMDE OYNUYOR

2012 yapımı Umut Işığım filminin setinde tanışan Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper, Düzenbaz (2013) filminden sonra Serena (2014) ile üçüncü kez aynı projede bir araya geldi.

COOPER'A ROLÜ LAWRENCE TEKLİF ETTİ

Bradley Cooper'ı Jennifer Lawrence kendisi önerdi. Beraber başka yapımlarda da rol aldıkları için tekrar birlikte çalışmayı sık sık konuşuyorlar. Lawrence, Serena'nın senaryosunu okuduktan sonra bir kopyasını da Cooper'a göndererek ona filmde kocası George Pemperton'ı oynamasını isteyip istemediğini sordu ve böylece Cooper filme dahil oldu.

ANGELİNA JOLİE'DEN ROLÜ NASIL KAPTI?

Serena'nın uyarlamasını başta Darren Aronofsky yönetecek, Serena Pemberton'ı da Angelina Jolie oynayacaktı. Fakat daha sonra planlarda bir değişiklik oldu ve yönetmenlik Susanne Bieber'a, Serena rolü de Jennifer Lawrence'a geçti.

JENNİFER LAWRENCE'IN 1 GÜNLÜĞÜNE DUBLAJA GİRMESİ İÇİN SERVET ÖDENDİ

Filmin yapım sonrası aşaması epey karmaşıktı çünkü diyalogların bazı kısımları (özellikle de Prag'da uçağın neden olduğu gürültü yüzünden) yeniden seslendirmeyi gerektiriyordu. Ancak Jenniffer Lawrence o sırada Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak (2013) filminin çekiminde olduğundan dublaj seanslarına katılamıyordu. Bu yüzden yapımcılar Lionsgate ile bağlantıya geçip Lawrence'ın bir gün izin kullanarak dublaj için gelmesini sağlamaya çalıştılar.

Bu iznin maliyeti öyle büyük oldu ki Serena'nın genel bütçesinden bile fazla bir para ödemek zorunda kaldılar. Yapım sonrası süreç hem bu anlaşma süreci hem de yönetmenin mükemmelliyetçiliği nedeniyle 18 ay kadar sürdü.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir