Connect with us

SPOR

Milliler BREZİLYA kampında

Published

on

Fatih Terim yönetiminde yapılan idmanın tamamı medya mensuplarına açık tutuldu. Top'lu ısınma hareketleri ile başlayan antrenmanda, daha sonra hedefli küçük grupları oynandı ve takibinde sınırlı alanda çift kale maç yapıldı. Sonrasında orta varyasyonları üzerine çalışıldı ve son bölümde rejenerasyon koşusu ile idman sona erdi. Dün maç oynayan futbolcular ise rejenerasyona yönelik antrenman çalışmalarını takiben 5 dakika düşük tempolu koşu, 10 dakika da açma germe hareketleri yapıp idmanlarını tamamladı.

Sakatlıkları bulunan futbolculardan Gökhan Gönül, Gökhan Töre, Mustafa Pektemek, Semih Kaya ve Volkan Demirel ile akşam saatlerinde kampa katılacak olan Arda Turan ve Mevlüt Erdinç çalışmada yer almadı.

Gökhan Gönül'ün sol kalça adduktor adalesinde Tip 3A yırtık, Gökhan Töre'nin sol dizinde efüzyon (ödem), Mustafa Pektemek'in sol ayak bileği ATF bağında yaralanma, Semih Kaya'nın sol gluteal adalesinde Tip 3B yırtık ve Volkan Demirel'in eski bel probleminde hafif ağrısı olduğu tespit edildi.
 
Engelsiz Yaşam Vakfı'ndan gelen yaşları 14-19 arasından değişen Down sendromlu beş çocuk da gözetmenleri eşliğinde antrenmanı izledi. Çocuklar, antrenman öncesinde ve sonrasında A Milli Takım teknik heyeti ve futbolcuları ile hatıra fotoğrafı çektirip, Türkiye Futbol Direktörü Terim'e bir armağan verdi.
 
A Milli Takım, yarın saat 12.30'da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla Brezilya karşılaşması hazırlıklarını tamamlayacak. İdmanın ilk 15 dakikalık bölümü medya mensuplarına açık olarak yapılacak. 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir