Connect with us

Sinema

Evliya Çelebi 14 Kasım’da vizyonda

Published

on

Hollywood'da dünyaca ünlü pek çok yapımda görev yapmış olan Serkan Zelzele'nin ilk yönetmenlik denemesi olan Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu, 14 Kasım 2014'te vizyona girecek.

EVLİYA ÇELEBİ VE ÖLÜMSÜZLÜK SUYU FRAGMANINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Film, Nil Nehri’nde başlayarak günümüz İstanbul’unda devam edecek olan renkli bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor. Fantastik öğelerin komedi ve animasyonla birleştiği yapımda Haluk Bilginer, Cengiz Küçükayvaz, Nurseli İdiz, Murat Cemcir, Ahmet Kural, Sevinç Erbulak ve Engin Alkan gibi güçlü isimler seslendirme kadrosunda yer alıyor. Senaryosunu Uğur Uzunok ile Murat Menteş ortaklaşa kaleme aldığı fim için, İstanbul'un sembol mekanları Galata Kulesi, Sultan Ahmet, Eminönü, Karaköy, İstanbul Boğazı ve Ortaköy Camii bire bir model alınarak oluşturuldu.

Ölümsüzlük Suyu’nun, Ab-ı Hayat’ın peşinde olan Evliya Çelebi 17. Yüzyılda Nil Nehri kıyısında aradığını bulur, ancak kötü kraliçe,Evliya Çelebi'nin bu mutluluğu uzun uzadıya yaşamasına izin vermez ve Evliya Çelebi uzun bir uykuda bulur kendini! Uyandığında ise kendisini iki kıtanın kesiştiği İstanbul’da bulur.

21. Yüzyıla uyanan Evliya Çelebi’ye, ölümsüzlük suyunu 400 yıl önce onunla beraber içen dostu ve en yakını kazcağızı yol arkadaşı olur. Günümüz İstanbul’unda uyanan Çelebi’ye hikayede akıllı ve zeki olan on yaşındaki sevimli Can arkadaşlık eder. 17. Yüzyılda ölümsüzlük suyu üzerine döküldüğü için 400 yıllık bir ömür kazanan ve ömrünü ölümsüzlük suyunun geri kalan kısmını bulmaya adayıp Evliya Çelebi’nin peşine düşen kötü kraliçe, Evliya Çelebi’ye İstanbul’da da rahat vermez. Amacı ölümsüzlük suyu ile beraber sonsuz gücün sahibi olmaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir