Connect with us

SPOR

UEFA Trabzonspor’un şikayetini reddetti

Published

on

UEFA'nın şike dosyası için görevlendirdiği disiplin müfettişi raporunu tamamladı ve Trabzonspor'un başvurusu reddedildi. Fenerbahçe'den konu hakkında yapılan açıkalama şu şekilde:

“UEFA Disiplin Müfettişi, Trabzonspor Kulübü tarafından Kulübümüz ile ilgili yapılan 9 Mayıs 2014 tarihli şikayetin UEFA'nın yetki alanı dışında kaldığından kabul edilemez olduğu, her halükarda Trabzonspor tarafından yapılan 9 Mayıs 2014 tarihli şikayetin reddedilmesi gerektiği yönünde 11.11.2014 tarihinde görüş bildirmiş olup, anılan raporun bir örneği bilgi için Kulübümüze gönderilmiştir”

Kamuoyuna duyurulur.

Fenerbahçe Futbol.A.Ş”

TRABZONSPOR TFF'Yİ ŞİKAYET ETMİŞTİ

Trabzonspor, TFF'yi UEFA ve FIFA'ya 9 Mayıs 2014 tarihinde şikayet etmişti. O şikayet dilekçesinde şöyle denilmişti:

“Futbol Federasyonumuz, şikeyi cezalandırmamak için her türlü usulsüz ve etik dışı uygulamayı yapmıştır. Federasyon, şikeyi yok edemese de şikenin cezasını ve ahlakı yok etme amacına ulaşmıştır. UEFA Disiplin Kurulu, UEFA Temyiz Kurulu ve CAS’a göre Fenerbahçe şike suçlusudur. Federasyonumuz, CAS kararını uygulamamakta ve UEFA Statüsü’nden doğan üyelik yükümlülüğünü ihlal etmektedir.”

Trabzonspor, konuyla ilgili kamuoyuna yapılan açıklamada ise, “Şikeden sorumlu olan Fenerbahçe ve diğer kulüpler hala küme düşürülmemişlerdir. Süper Lig’de bulunmaması gereken kulüpler, gayrimeşru kazançlar elde etmektedirler. Şike yapan şahıslar halen yönetici, futbolcu ve teknik direktör olarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle, Trabzonspor Kulübü, konu hakkındaki endişe ve taleplerini içeren bir yazıyı dün UEFA ve FIFA ile paylaşmıştır.” ifadeleri yer almıştı.

Trabzonspor'un şikayet dilekçesi üzerine harekete geçen UEFA müfettişleri, 4 aylık bir aranın ardından incelemelerini tamamladı. Şikayet, UEFA'nın yetki alanı dışında kaldığı gerekçesiyle reddedildi.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir