Connect with us

SPOR

Milliler galibiyeti şehitlere adadı!

Published

on

Letonya maçı öncesi konuşma hazırlayan ancak karşılaşmanın berabere bitmesi nedeniyle bunu erteleyen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, merakla beklenen konuşmasını Hollanda maçı sonrası yaptı. Terim, hiç soru almadı ve sadece söz konusu yazıyı okudu.
Fatih Terim'in konuşması şöyle:
“Tahmin ettiğinizden daha fazla sizleri dinliyorum, görüyorum ve dikkate alıyorum, her söylediğinizi her yazdığınızı…
Sadece medyayı ve sosyal medyayı değil sokaktaki insanların nabzını da tutuyorum. Pazardaki tezgahtarla da konuşuyorum, havaalanındaki kardeşimle de…
“BANA KIZABİLİRSİNİZ AMA MİLLİ TAKIMA SIRTINIZI DÖNEMEZSİNİZ”
Başta ben olmak üzere kişilere, kurumlara, tercihlere kızabilirsiniz. Kırgın da olabilirsiniz. Eleştirebilirsiniz, beğenmiyor olabilirsiniz, istemiyor da olabilirsiniz. Bunları anlayışla karşılıyorum. Şu an görev başındayız ve tek bir hedefimiz var. Ancak millet artı ülke bütüntlüğünü korumamız gereken bir dönemdeyiz. Bu topraklarda yaşayan herkesin ihtiyacı olduğu günlerde sırtınızı Milli Takımımıza dönemezsiniz. Sırt çevirmemelisiniz.
MİLLİ DESTAN! TÜRKİYE KIRMIZI BEYAZ
Bizler gelip geçeriz; yarın başka bir arkadaşımız gelir. Ama ülkenin dünyada mevcudiyetini devam ettirecek bir takım var; o da milli takımdır. Ondan desteğinizi, dualarınızı, iyi enerjilerinizi esirgemeyin lütfen.
Katılırız, katılamayız… Katılmak için ben, oyuncularım ve tüm çalışanların elimizden gelenin fazlasını yapmak için uğraştığımızdan hiç şüpheniz olmasın. Şu an açıkçası daha fazlasını yapmak isterdik, sıralamada daha üstte olmak isterdik. Ama en azından bu galibiyetimizi hayatını vatanı için kaybetmiş şehitlerimize ve geride bıraktıkları yakınlarına adıyoruz. Ruhları şad olsun.
Son olarak size söyleyeceğim; mücadele devam ettiği sürece yenilgi yoktur, sonuna kadar kovalayacağız.”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir