Connect with us

DÜNYA

İsrail İslam dünyasını düşman ilan etti

Published

on

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Sünni ve Şii İslam'ın” ülkesinin düşmanı olduğunu söyledi.
“MOSSAD İSRAİL'İN VARLIĞININ GARANTİSİDİR”

İsrail gizli istihbarat servisi Mossad'ın 65'inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen bir etkinlikte konuşan Netanyahu, “Mossad bizim için yeri doldurulamaz hayati bir öneme sahiptir. İsrail'in bölgesel ve küresel güç inşa etmesi yönündeki kabiliyetinde merkezi bir yeri vardır. Sonuç olarak Mossad İsrail'in varlığının garantisidir” ifadelerini kullandı.
“DÜŞMANIMIZ: SÜNNİ VE Şİİ İSLAM”

Ortadoğu'daki temel sorunları çözmelerinin mümkün olmadığını belirten Netanyahu, şunları kaydetti:
“Bugün bizim düşmanımız iki yönlü; birincisi İran ve vekilleri tarafından yönetilen Şii İslam. İkincisi ise şimdilik IŞİD tarafından yönetilen Sünni İslam. Bu ikisi birbiriyle savaşıyor ama üzerinde anlaşılan bir şey var o da bizim İslam dünyasında yerimizin olmadığı. Bunu böyle görüyorlar.”
“İSRAİL KÜRESEL BİR GÜÇ OLMAK ZORUNDA”

Dünyada meydana gelen değişimlere dikkat çeken Netanyahu, İsrail'in bu değişimle yüzleşebilmesi için “sadece bölgesel bir güç olmasının yetmeyeceğini, bazı alanlarda küresel bir güç olmak zorunda olduğunu” vurguladı.
“İSRAİL KESİN OLARAK SİBER BİR GÜÇ SAYILABİLİR”

“Artık yeni bir durumla karşı karşıyayız” diyen Netanyahu, bunlardan en önemlisinin “siber teknoloji olduğunu ve İsrail'in kesin olarak bir siber güç sayılabileceğini” kaydetti.
Resmi olarak 18 Eylül 1947'de kurulan ve merkezi İsrail'in başkenti Tel Aviv kentinde bulunan Mossad, dış istihbarat konularında görev yapıyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir