Connect with us

Güncel

Tunceli’de askere mayınlı saldırı

Published

on

Türkiye Dağlıca’dan gelen 4 şehit haberinin yasını tutarken bir hain saldırı haberi de Tunceli-Erzincan karayolundan geldi. Yolun güvenliği için bölgede başlatılan operasyonun 3. gününde, yola döşenen bombanın patlatılması sonucu zırhlı araçta bulunan 4 asker yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.
Tunceli Valiliği tarafından, Tunceli-Erzincan karayolunun PKK’lılardan temizlenmesi amacıyla yolun trafiğe kapatılmasının ardından bölgede güvenlik güçleri tarafından 3 gün önce havadan ve karadan operasyon başlatılmıştı. Operasyonda PKK’lılara ait mezarlık güvenlik güçleri tarafından yıkıldı. Operasyonun 3. gününde güvenlik güçlerinin çekilmesi esnasında, Tunceli-Erzincan karayolunun 35. kilometresi Alacık bölgesinde, zırhlı aracın geçişi esnasında, PKK’lılar tarafından yola döşenen bomba patlatıldı. Patlama sonucu zırhlı araçta bulunan askerler yaralandı. Yaralı 4 askerlerden 2′sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Saldırının ardından Nazımiye, Pülümür ve Tunceli merkezden çok sayıda ambulans bölgeye sevk edildi. Bölgede yeniden güvenlik güçleri tarafından havadan ve karadan operasyon başlatıldı.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir