Connect with us

Güncel

Yaralı askerlerden 2’si şehit oldu

Published

on

Pülümür Vadisi'nden geçen Tunceli-Erzincan Karayolu'nun 35'inci kilometresindeki Bilgili Mevki'inde, PKK'lı teröristlerin yola döşediği yaklaşık 500 kilo patlayıcının, askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu, 2 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.
Zırhlı aracın geçişi sırasında meydana gelen patlama alanında, 2 metre derinliğinde, 4 metre genişliğinde bir çukur oluşurken, zırhlı aracın yolun kenarındaki Pülümür Çayı kenarına uçtuğu kaydedildi. 
Araç içerisinde 2'si ağır olmak üzer toplam 5 asker yaralanırken, yaralılar önce karayolu ile en yakında bulunan Şehit Mehmet Jandarma Karakolu'na getirildi. Yaralı askerler, daha sonra helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Buradaki doktorların tüm müdahalesine rağmen ağır yaralı 2 asker şehit olurken, yaralı 3 askerin tedavisine ise devam ediliyor.
Patlama sonrası kent merkezinden çok sayıda kobra helikopterleri, kaçmaya çalışan PKK'lıları etkisiz hale getirmek amacıyla olayın yaşandığı bölgenin çevresindeki muhtemel kaçış güzergahlarını yoğun bombardıman altına aldı. Kaçan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla da güvenlik güçleri de karadan takip operasyonuna devam ediyor.  Öte yandan çatışma ve patlamalar nedeniyle kent merkezine yaklaşık 3 saatten beri elektrik verilemiyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir