Connect with us

DÜNYA

Putin düşen uçak için talimat verdi!

Published

on

Mısır'ın Şarm el Şeyh kentinden havalanan Rus Metrojet Havayolları'na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı taşıdığı 224 kişiyle Sina'da düştü. Kara kutusuna ulaşılan uçaktan umutları tüketen haber geldi. 
Mısırlı yetkililer uçaktan kurtulan kimse olmadığını açıkladı. Rusya Devlet Başkanı Putin, kazanın ardından 1 günlük yas ilan etti. 
Vladimir Putin kazanın araştırılması için devlet komisyonunun kurulması talimatını verdi.
Putin, uçak kazasında ölenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diledi. Rus lider, Başbakan Dmitri Medvedev'e kaza ile ilgili devlet komisyonunu oluşturması talimatını verdi.
Putin, bölgeye acilen ekip gönderilmesi için Rusya Acil Durum Bakanlığı'nı da görevlendirdi. Rus uçaklarını araştırma yapmaları için bölgeye gönderiyor.
Kremlin Basın Servisi tarafından yapılan açıklamada, “Putin Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puçkov'a Mısır'ın onayı alındıktan sonra olay yerinde çalışmalara katılmak için uçak göndermesi talimatını verdi” denildi.
Bu arada Mısırlı yetkililer, uçağın enkazının Al-Ariş kenti havaalanına yakın alanda bulunduğunu duyurdu.
Rus basınına göre, Mısır Başbakanı bölgeye hareket etti. Mısır Başbakanlığı'nın da kazanın araştırılması için özel komisyonun oluşturduğu ifade edildi.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir