Connect with us

DÜNYA

Fransa Başbakanı’ndan kimyasal saldırı uyarısı

Published

on

Başbakan Valls, Fransa'nın terör örgütlerinin kimyasal ya da biyolojik saldırılarının hedefi olabileceği uyarısında bulundu.
Valls bugün Parlamento'da yaptığı konuşmada, “Hiçbir şeyi ihtimal dışında bırakmamalıyız. Bunu bütün önlemleri alarak söylüyorum. Fakat biliyoruz ve aklımızda tutuyoruz ki kimyasal silah veya bakteri silahı kullanılması riski de var” dedi. 

POLİSE SİLAH KULLANMA İZNİ
Polis tarafından bugün yayınlanan bir talimatta ise, güvenlik güçlerinin görevde olmadıkları günlerde de silah taşımalarına izin verileceği belirtildi. Polis teşkilatına dağıtılan talimatta, polislerin herhangi bir karışıklığı önlemek adına kolarına bir pazubant takmaları koşuluyla terör saldırılarında silahlarını kullanmalarına da izin verileceği yazıyor.
BELÇİKA'DA 'PARİS' OPERASYONU
Öte yandan, Belçika polisi, geçen Cuma günü gerçekleştirilen bir dizi saldırıda Stade de France stadyumu önünde kendini patlatan intihar bombacısıyla ilgili altı adrese baskın düzenledi.
Bi savcı, operasyonların Bilal Hadfi'nin ailesi, arkadaşları ve onunla doğrudan bağlantısı olan başkaca insanlara yönelik olduğunu söyledi.
Fransa vatandaşı olan Hadfi'nin, Belçika'da yaşadığı ve bir süre Suriye'de kaldığı biliniyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir