Connect with us

DÜNYA

YPG Rus desteği ile ilerliyor

Published

on

Rus savaş uçaklarının, YPG güçlerinin Fırat'ın batısında  ilerleme çabalarıyla eş zamanlı olarak terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde bulunan  Fırat'ın batısındaki Halep kırsalında yer alan bazı bölgelere hava saldırıları  düzenlediği bildirildi.
Yerel kaynaklar, YPG'nin Rus savaş uçaklarının  desteğiyle Fırat'ın batısında bulunan Cerablus kentine ilerlemeye çalıştığını  belirtti. DAEŞ ve YPG güçleri arasında, YPG'nin kontrolünde bulunan Zor Magar  köyünün batısında, Fırat nehrinin iki tarafında şiddetli çatışmaların devam  ettiği kaydedildi.
Bombalanan bölgelerin Cerablus ve Cerablus ile Munbic arasında bulunan  üç köy olduğu, söz konusu bombardımanlarda 3 kişinin öldüğü, onlarca kişinin ise  yaralandığı aktarıldı.
Söz konusu kaynaklar ayrıca, Rus bombardımanlarının Munbic ve El-Bab'ı  da kapsadığını, 15 hava saldırısının düzenlendiği iki gündür devam eden  bombardımanlardaki kayıplara ilişkin ise bilgi alınamadığını ifade etti.
Rus uçakları bugün Halep'in Azez ilçesi yakınlarındaki bir yerleşim  birimini bombalamış, saldırıda ilk belirlemelere göre aralarında çocukların da  bulunduğu 7 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda yaralının da olduğu  bildirilmişti.
Rus savaş uçaklarının, PYD'nin Afrin-Kobani'yi birleştirmek için  Azez'i ele geçirme çabalarına havadan destek verdiği belirtiliyor.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir