Connect with us

DÜNYA

Çipras twitter’dan sataştı

Published

on

Başbakan Ahmet Davutoğlu Brüksel'deki liderler zirvesindeyken Yunanistan Başbakanı Çipras'la arasında Twitter üzerinden bir tartışma yaşandı. Çipras, AB Zirvesi'nde Ege'deki Türk-Yunan jetleri arasında alışılagelen it dalaşlarını hatırlattığı mesajında Türkiye'yi suçlayıcı imalar kullanınca Davutoğlu tarafından uyarıldı.
“NEYSE Kİ BİZİM PİLOTLARIMIZ…”
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Twitter'dan yaptığı açıklamada Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Türk jetleri tarafından düşürülen Rus jetini anımsatarak “Neyse ki bizim pilotlarımız sizinkilerin Ruslara karşı olduğu kadar gergin değil. Ege'de yaşananlar aptalca ve akıl almaz şeyler. Sizler ihlal etmek için, biz de engellemek için milyarlar harcıyoruz. Son model silah sistemlerimiz havada mevcut ama aşağıda masum insanların boğularak ölmesine neden olan kaçakçıları tespit edemiyoruz” dedi.

DAVUTOĞLU UYARDI, ÇİPRAS SİLDİ
Çipras, tweetlerini iki onaylanmış hesabından İngilizce ve Yunanca olarak paylaştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çipras'ın İngilizce hesabına cevap yazarak, “Çipras'ın pilotlarla ilgili yorumları günün ruhuyla uyuşuyor gibi görünmüyor. Aleksis: Pozitif ajandamıza odaklanalım” dedi. Bunun üzerine Çipras, pilotlarla ilgili İngilizce yorumlarını sildi.
İşte Çipras'ın o tweetleri:
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir