Connect with us

MAGAZİN

Kültür, televizyon, cehalet..!

Published

on

TV 8'de yayınlanan Aramızda Kalmasın programının yorumcularından Funda Özkalyoncu, Sabahattin Ali’nin  “Kürk Mantolu Madonna” adlı kitabının sinema filmi olarak uyarlanacağı ve başrolünü de Beren Saat’in üstleneceği bilgisini gündeme getirdi. 
Sunucu Jess Molho’nun “Kitabı okudunuz mu?” sorusuna  “Evet”  yanıtını veren Özkalyoncu'nun, sohbetin ilerleyen dakikalarında kitabı okumadığı ortaya çıktı.
Funda Özkalyoncu, kitapta ünlü şarkıcı Madonna’nın hayatının anlatıldığını sanıyordu. Jess Molho ise rejiden aldığı uyarılar sonrası durumu düzeltmeye çalıştı. Yapılan bu konuşmalar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.
“KİTABI OKUMASINI TAVSİYE EDİYORUM” 
Sabahattin Ali’nin “Aldırma Gönül” şiiirini seslendiren Edip Akbayram, Sözcü'ye yaptığı açıklamda, “Böyle bir şey yaşanmışsa, cehaletin daniskasıdır ya da bilinçli yapılmıştır. Böyle bir olay ülkenin geldiği kültürü gözler önüne seriyor. Funda kardeşim (Funda Özkalyoncu) madem bu kitabı tartışmaya açmış madem bu konu hakkında fikir beyan etmiş en azından okumasını isterdim. Buradan kendisine Sabahattin Ali’nin 'Kürk Mantolu Madonna' kitabını okumasını tavsiye ediyorum kültürünün ve bilgisinin artması adına çok faydası olacaktır” ifadelerini kullandı.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir