Connect with us

DÜNYA

Hulusi Paşa 2 fotoğrafa çok üzülmüş!

Published

on

Fikret Bila bugünkü köşesinde Genelkurmay Karargahı'ndaki “kulis bilgileri”ne dayandırarak Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı son derece üzen iki fotoğraf olduğunu yazdı.
RÜTBELİ SUBAYLARIN BİR ASTSUBAY TARAFINDAN ARANMASI
29  Ekim'de rütbeli subaylar assubaylar tarafından aranmıştı
İşte Fikret Bila'nın bugünkü yazısındaki o bölüm:
“Akar Paşa’yı üzen iki konu var: Birincisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Anıtkabir’e girerken bir albayın, bir astsubay tarafından üstünün arandığını gösteren fotoğraf, ikincisi Cumhurbaşkanlığı’ndaki resepsiyonda kendisiyle selfie çektiren gazetecilere ilişkin fotoğraf…
 
RESEPSİYONDAKİ SELFİE FOTOĞRAFI 
 
Albayın üstünün arandığını gösteren fotoğrafı görür görmez, hemen araştırılmasını istemiş. Albayın ve astsubayın bulunmasını, olayın nasıl ve neden yaşandığı konusunda ayrıntılı bilgi getirilme talimatını vermiş. 
Aldığı yanıt, Anıtkabir girişinde iki kontrol koridoru oluşturulduğunu, subayların ayrı, astsubayların ayrı koridordan geçerek giriş yaptıklarını, subay koridorunda kuyruk olduğu için albayların da astsubay koridoruna girdiği bilgisi sunulmuş. 
X-Ray cihazlarının subayların törenlerde taktıkları kılıçlara ötmeyecek şekilde ayarlandığı, bunu aşan bir metal bulunması halinde öttüğü bilgisi sunulmuş. 
Ayrıca fotoğrafta yer alan albayın x-ray cihazından geçerken sistemin alarm vermesi üzerine, kendisinin kollarını açarak, “isterseniz bakın” anlamında geçtiği iletilmiş. 
İkinci konu ise Cumhurbaşkanlığı resepsiyonunda birçok kişinin Genelkurmay Başkanı ile selfie çektirdiği, nezaketen bu talepte bulunanları geri çevirmediği ama selfie çektirenlerin kim olduğunu sormasının mümkün olmadığı, buna karşın, selfie fotoğraflarının yorumlanmasına üzüldüğü bilgisi askeri kaynaklarca ifade ediliyor.
 
Karargâhtaki kulis bilgileri böyle…”
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir